Závěrečné hodnocení uplynulé sezóny přípravky FK LITOL

michal

Trenér Michal Jareš zhodnotil skončenou sezónu našich nejmenších litolských nadějí.

Michal Jareš (trenér FK Litol):

Celá uplynulá sezóna byla velice úspěšná. Prakticky pro nás představoval hru o jedno utkání a to se Straky. Ty jsme v domácím utkání zaskočili a porazili po perfektním kolektivním výkonu a nasazení všech našich hráčů. V jarní odvetě jsme však s tímto soupeřem vysoko, ale smolně prohráli. Kdy jsme po celé utkání předváděli krásný fotbal, zatím co soupeř střelbu ze všech pozic i vzdáleností… Kluky prohra ještě dlouho mrzela, ale v následujících zápasech se z ní rychle oklepali a odnesli to Milovice i Kovanice, kterým jsme v přímém souboji o druhé místo nedali šanci na úspěch.

Celkově jsme tak skončili na druhém místě celé tabulky a zajistili si tak postup mezi Okresní fotbalovou elitu mezi kolosy Polabanu Nymburk, Bohemie Poděbrady, Sadské atd., což je perfektním počinem a může nám to v budoucnu přinést jen pozitiva, jelikož měření sil s těmito soupeři nám dá podstatně více a kluci zjistí, kde je tlačí bota a co je třeba zlepšovat. Ani v této skupině však nebudeme bez šancí na dobré umístění, pakliže kluci předvedou svá maxima a bude je zdobit chuť a sportovní elán jako doposud.

Stejně tak jako rodiče kluků ze žákovské kategorie tak i rodičové dětí ze všech přípravek se obrovskou měrou a pomocí podíleli na stavbě a realizaci vlastního, dočasného fotbalového hřiště kdy nám majitel tamního pozemku v podstatě dal k dispozici dostatečně rozlehlý plac a my za několik strastiplným víkendů dali dohromady travnaté hřiště ve velikosti, které odpovídá rozměry polovině běžného hřiště na kterém může přípravka trénovat a hrát své mistrovské zápasy. Myslím, že když si všichni zúčastnění vzpomenou na to jak se hřiště tvořilo tak jim ještě dnes musí běhat mráz po zádech. Nikdy jim však nebudeme moci dostatečně poděkovat za to co odvedli a co vlastními silami vytvořili. Od nás všech jim za to patří obrovský RESPEKT a uznání a neskonalé DÍKY!!!

Nezbývá, než se těšit na další společné, nejen fotbalové chvíle, a popřát všem nádherné prázdniny a spoustu zážitků. Těším se na shledání v další fotbalové sezóně!