Závěrečné hodnocení skončené sezóny žáků FK LITOL

I tentokrát zhodnotil skončenou sezónu žáků trenér Michal Jareš.

michalMichal Jareš (trenér FK Litol):
Kluci hrající v žákovské kategorii našeho klubu absolvovali premiérově zápasy soutěže 7+1 hrající se na polovinu hřiště. Tato možnost byla poskytnuta klubům na okrese Nymburk, kteří se potýkají s nižším počtem hráčů do této kategorie. V našem případě však hrál roli také fakt, že litolské hřiště bude čekat rozsáhlá rekonstrukce a stěhování do dočasného azylu si nikdo nepřál.

Do podzimní částí sezóny jsme vstoupili s úzkým kádrem, nevěděli jsme co nás na takto „malém“ hřišti čeká, ale jelikož se stále jednalo o fotbal tak byli kluci natěšení a odhodlaní se předvést a porvat se o každý výsledek. Perfektně jsme začali drtivou výhrou v Chrástu a i přes smolnou prohru v prvním domácím zápase s Kamenným Zbožím pokračovali ve spanilé jízdě ve které nás zastavil až favorit soutěže z Úval. Tým se po celou dobu podzimní části formoval a hráči přibývali. Začali hrát zcela noví kluci a zájem o fotbal u nás projevovali i hráči z okolních obcí. Několik aspektů nám však v prvním měření sil s Úvaly přineslo drtivou porážku. K utkání jsme odjížděli bez několika hráčů, hrálo se za tropického vedra a síly našim mladším klukům velice rychle ubývali. Když se k tomu přičetl i fakt, že domácí měli k dispozici téměř dvacet hráčů nemohl výsledek dopadnout jinak a to se ještě v bráně překonával fantastickými zákroky Mojmír Hulínský a zabránil tak podstatně většímu debaklu. Z této prohry jsme se však velice rychle oklepali a v další utkáních zase najeli na vítěznou vlnu, ze které nás shodili další kvalitní tým ze Sadské. Na jeho hřišti jsme odehráli zcela rovnocennou partii a utkání mohlo skončit jakkoliv, bohužel pro nás jsme však odjeli s těsnou porážkou 1:2. Do konce soutěže jsme však ještě sbírali body a konečné „podzimní“ umístění odpovídalo průběhu sezóny.

S obrovskou pomocí party nadšených rodičů se nám během zimní přestávky podařilo realizovat bláznivý plán a sice vytvořit si vlastní fotbalové zázemí hned vedle se rekonstruujícího litolského hřiště. Majitel tamního pozemku nám v podstatě dal k dispozici dostatečně rozlehlý plac a my za několik strastiplným víkendů dali dohromady travnaté hřiště ve velikosti, které odpovídá rozměry polovině běžného hřiště na kterém mohou žáci i přípravka trénovat a hrát své mistrovské zápasy. Myslím, že když si všichni zúčastnění vzpomenou na to jak se hřiště tvořilo tak jim ještě dnes musí běhat mráz po zádech. Nikdy jim však nebudeme moci dostatečně poděkovat za to co odvedli a co vlastními silami vytvořili. Ode nás všech jim za to patří obrovský RESPEKT a uznání a neskonalé DÍKY!!!

A to jako by společně cítili i kluci, jelikož jarní sezóna v našem podání byla fantastická!! V každém utkání se chtěli sršni maximálně předvést a o to více v těch domácích. Na svém novém pažitu jsme dokázali všechna utkání vyhrát a porazit takový tým jako je Sadská a remizovat se suverénním lídrem tabulky z Úval a nutno podotknout, že v tomto utkání jsme byli jasně lepším týmem a bod z něho byl ztrátou, ale kluci si šáhli na dno a předvedli nejlepší výkon celé sezony a u některých i kariéry. Jarní část sezóny jsme jeli jako mašina a kromě dvou remíz jsme vše vyhráli. Díky těmto výsledkům, jsem se dokázali prodrat na druhou příčku celkové tabulky což před sezonou nikdo nečekal, ale co jsme mohli po sezoně brát jako zasloužené!!!

Všichni kluci vždy makali a dřeli na maximum ať o tréninku nebo zápase i když ne vždy se jim chtělo a ne vždy byli podmínky ideální, ale šli za svým cílem a podařilo se jim ho realizovat. Svou hrou bavili početné davy diváků a svých fanoušků, zejména z řad rodičů, kteří vždy v hojném počtu navštívili všechny naše zápasy, poctivě fandili a podporovali litolské sršně. Je vidět, že máme velice kvalitní hráče, kteří jednou mohou zasáhnout do dospělého fotbalu na vysoké úrovni, pokud jim však minimálně elán a chuť vydrží. My trenéři a celý náš klub se jim k tomu budeme snažit vytvořit podmínky a společně je dovést co možná nejblíže k jejich snům. Všem, kteří se na celé sezoně podíleli patří obrovský díky a pochvala za to jak prezentovali sebe a svůj klub a nezbývá než se těšit na další fotbalovou sezónu, která vlastně již téměř klepe na dveře.