Všejany/Straky – Litol/Lysá (st. žáci) 4:5 (2:3) 6. 4. 2024

Sestava: V. Pivoňka – Š. Volf, A. Kos, V. Valtr, M. Pelichovský, M. Roza, M. Šmíd, F. Robenek, A. Štěpán, K. Hrabalová, R. Martínek (C)

Náhradníci: J. Špeta, P. Sodomka, D. Hudec, S. Schrötter

Góly: M. Šmíd (2x), R. Martínek, K. Hrabalová, M. Roza

Do prvního jarního mistráku jsme zavítali ke známému soupeři ze Všejan. Vedro i zkušenosti z dřívějších zápasů s tímto soupeřem předurčovaly, že tento zápas rozhodně nebude jednoduchý.

Na podzim jsme  častokrát dostávali z vlastní nekoncentrovanosti góly na  začátcích utkání, toho se chceme na jaře vyvarovat. A nutno říct, že do tohoto zápasu tým vstoupil koncentrovaný na 120 %. Od začátku jsme kontrolovali hru a první gól na sebe nenechal dlouho čekat – Ráďa Martínek využil nečekané přihrávky za obranu a tváří v tvář gólmanovi se jako správný kapitán nemýlil – 0:1. Tento gól naše hráče ještě více namotivoval a druhý gól přišel vzápětí. Po perfektně zahraném rohovém kopu Freda Štěpána  dostal míč do brány Míra Šmíd. A koncert sršňů pokračoval, nádhernou přihrávku za obranu si zpracovala Kája Hrabalová a situaci vyřešila jako zkušený mazák a vstřelila tak svůj první gól ve starších žácích, gratulujeme! To bychom to ale nebyli my, abychom si perfektně rozehrané utkání nezkomplikovali. Zdánlivě neškodná malá domů přeskočila nohu našeho gólmana a skončila v naší síti – 1:3. Obraz hry se ale nezměnil, stále jsme kontrolovali vývoj utkání. Tedy až do chvíle, kdy se balón odrazil k soupeři, který ho z 25 metrů nechytatelně napálil o břevno do naší svatyně. Do kabin se tedy odcházelo za stavu 2:3, kdy soupeř doslova z minima vytěžil maximum.

Do druhé půle jsme nastoupili v lehké křeči, nejspíše ze strachu o výsledek jsme neměli dobrý pohyb a hra se přesunula do středu pole. Naštěstí své „ball mastery“ prokázal u soupeřovy brankové čáry Fanda Robenek, který předložil míč před branku, kde ho po závaru dostal do sítě Maty Roza – 2:4. Nic nenasvědčovalo tomu, že bychom o vedení měli přijít. Kluci uklidnění 4. gólem znovu začali předvádět pohledný fotbal. Bohužel soupeř z ojedinělé standardky snížil na 3:4 a dvě minuty před koncem po rychlém úniku dokonce vyrovnal na 4:4. Zde si ale troufám říct, že se projevili zkušenosti našich hráčů z předchozích sezón a zápasů, kde jsme o výsledky často přicházely v závěrečných minutách a zápas ještě nezabalili. Jednu z posledních akcí v zápase vzal na svá bedra Míra Šmíd, kdy využil svého důrazu, utekl soupeřově obraně a s klidem poslal míč okolo gólmana v poslední minutě do branky. Zápas tedy skončil „hokejovým“ skóre 4:5.

Osobně jsem rád že se fotbalová spravedlnost v tomto utkání přeci jen ukázala a kluci (a holky) si tak mohli vychutnat zasloužené vítězství.

Nerad vyzdvihuji jednotlivce, za výkon si zaslouží absolutorium všichni hráči. Speciální pochvalu za toto utkání si ale zaslouží Kája Hrabalová, která předváděla po celé utkání naprosto perfektní pressink, kdy svou obětavostí získala pro naše družstvo nespočet balonů a svůj výkon „ozdobila“ i gólem. Do budoucna budiž pro nás ponaučením, abychom podobné zápasy dovedli do vítězného konce s větším klidem.

Zároveň Vás chceme pozvat na další žákovské klání, které se odehraje v neděli 14. 4. na Slovanu Lysá proti Semicím. Děkujeme za podporu!