FK Litol
Oficiální stránky klubu

Radošovice/Pacov : FK Litol (dorost) 3:3

Sestava:  Prach – Dvořák, Řehák, Droberjar, Rovnaník – Rozlivek – Šimon, Janík, Fárka, Haken – Pitra  Lavička:   Shliapin,  Roza, Šesták, Zich, Hrabánek, Bašus, Louda

Branky:  3. Šimon, 27. Řehák (p), 35. Pitra Poločas 0:3

K prvnímu jarnímu utkání 1.A třídy skupiny C jsme vyrazili do Pacova, tedy k týmu, se kterým jsme s tabulce přímo sousedili a dělil nás od sebe pouze jediný bod a proto naším cílem bylo udržet se před nimi i nadále. Očekávali jsme velice těžké utkání a to se nakonec i vyplnilo.

První utkání po zimní pauze je vždy velice náročné. Každý je natěšený po tak dlouhé pauze a nabírání fyzické kondice je vždy nepříjemné. Ale konečně jsme se dočkali a myslím, že jsme byli skvěle připraveni. Před utkáním jsme si řekli jakým stylem se chceme prezentovat a musím říct, že celý první poločas jsme do puntíku plnili taktické pokyny. Byli jsme velice aktivní při napadání, hráli vysoký presink, který dělal domácím obrovské problémy. Hned od první minuty jsme dostali soupeře pod tlak, který jsme, díky vysoké aktivitě, výbornému pohybu, rychlé práci s míčem a důrazu, dokázali udržet celý poločas. Důležité bylo, že jsme z tlaku dokázali vytěžit i 3 branky a do kabin odcházeli s náskokem tří branek. 

Druhý poločas byl bohužel úplně jiný než ten první. Vůbec netuším co se během poločasu stalo, ale obraz hry se úplně změnil. Hra se vyrovnala a šancí na straně domácích začalo přibývat. My jsme sice stále drželi náskok, ale bohužel jen do 70.minuty. Po té přišla přímo desetiminutovka hrůzy, kdy soupeř dokázal srovnat a ještě navíc si vytvořil několik šancí na otočení zápasu. Naštěstí pro nás tyto situace nevyřešil dobře a my si vezeme domů do Litole vytoužený bod. 

Celé utkání bych tedy zhodnotil na dvě části. První poločas skvěle sehraný, přesně podle našich představ. Druhý poločas byla jedna velká katastrofa a upřímně řečeno někteří hráči by si měli sáhnout do svědomí. Nebudu veřejně kárat jednotlivce, to nemáme ve zvyku, jsme jeden tým. Společně vítězíme, ale i prohráváme. Prostě druhá část zápasu nám ukázala naše slabiny a z těch se musíme poučit a příští víkend být silnější. 

za trenérský tým

Tomáš Zikmund