FK Litol/Lysá (st. žáci) – SK Městec Králové 3:5 (25.10.23)

Sestava: Pivoňka V. – Volf Š., Kos A., Hudec D., Pelichovský M. – Galovič S., Šmíd M., Robenek F. – Štěpán A., Špeta J., Martínek R. (C)

Náhradníci: Sodomka P., Roza M., Hrabalová K., Valtr V.

K poslednímu utkání podzimní části k nám zavítal soupeř z Městce Králové. Soupeř do této doby dostal ze všechy týmů jednoznačně nejméně gólů a nacházel se na druhém místě, tudíž jsme čekali, že nás čeká velmi těžký zápas. Na soupeře jsme se celý týden pečlivě připravovali, dokonce jsme odehráli modelový zápas.

Bohužel jsme, stejně jako k utkání v Poříčanech, nastoupili velmi vlažně a soupeř nás sérií rohových kopů přikoval k vlastnímu vápnu. A jelikož jsme se nevyvarovali ani několika individuálních chyb, tak jedna zákonitě skončila gólem v naší brance. Po šílené první patnáctiminutovce jsme se konečně osmělili a projevili alespoň náznaky naší hry. Poté, co mužstvo zjistilo, že soupeř není žádný Real Madrid a dá se s nim v klidu hrát otevřená partie, a nabylo potřebného sebevědomí, tak se najednou obraz hry kompletně otočil. Hráči byli všude o krok dřív a těžili jsme zejména z přesných křížných balonů na naše křídelní hráče. Několik zajímavých průniků ze strany předvedl například Jindra Špeta, bohužel s jeho střelami si brankář soupeře poradil. Naši křídelníci, konkrétně Jindra Špeta a Ráďa Martínek, zařídili vyrovnávací gól. První jmenovaný si poradil proti dvěma protihráčům soupeře a nádhernou šajtlí připravil šanci druhému jmenovanému, který ji s chladnou hlavou proměnil. Hráče tento gól očividně nabudil a předváděli skvělou podívanou. Bohužel ani žádná z dalších šancí Jindry Špety, Míry Šmída nebo Rádi Martínka v brance neskončila. Toho soupeř využil a po dalším našem nedůrazu v obraně si vzal vedení zpět.

Do druhé půle šlo mužstvo o poznání nažhavenější a byla z něho cítit chuť vyhrát. Povedený vstup do druhé půle podtrhnul svou druhou brankou v utkání Ráďa Martínek, který po krásné nahrávce Fandy Robenka a samostatném úniku znovu vyrovnal. Nejspíše pod návalem nadšení jsme ale zapomněli bránit a několikrát nás musel podržet v druhé půli spolehlivě chytající Vojta Pivoňka. Bohužel i několik šancí soupeře pro nás nebylo dostatečným varováním a soupeř se nakonec prosadil a zvýšil na 2:3. My jsme vrhli všechny své síly do útoku a pokusili se o vyrovnání, soupeř po jedné z našich ztrát utekl naší obraně a zvýšil na 2:4. Ve snaze o odvrácení gólu se zranil jeden z našich stoperů, bohužel ale kvůli pro mě nesmyslnému pravidlu o omezeném počtu střídání po 60. munutě jsme nemohli hráče  vystřídat a dohrávali tak utkání o 10 lidech. I přesto jsme se ale k soupeři ještě jednou dostali a po faulu ve vápně bezpečně proměnil pokutový kop Míra Šmíd. Soupeř z následné rozehrávky a dlouhém nákopu využil našeho početního oslabení a své dvoubrankové vedení obnovil.

Chtěl bych kluky (a Káju) pochválit za předvedenou hru, kterou posledních 60 minut zápasu předváděli a zároveň poděkovat, jakým způsobem se během celého podzimu prezentovali. Bohužel předvedená hra byla často na úkor výsledků, což je ale v této věkové kategorii normální a hráči si z postavení v tabulce nemusí dělat těžkou hlavu.

Každopádně nás teď čeká tvrdá dřina, abychom v jarní části předváděli ještě lepší výkony. Zároveň chceme poděkovat všem rodičům za fanouškovskou podporu, ale i praní dresů a připravování občerstvení před zápasy. V neposlední řadě děkuji dorostencům Jirkovi Hrabánkovi a Martinu Dvořákovi za pomoc při trénincích i zápasech.

Děkujeme a těšíme se na jaře!

Za realizační tým,

Roman Vosecký