Poříčany-dívky – Litol/Lysá (ml. žáci) 0:4 (15.10.23)

Sestavy: Pivoňka – Sodomka, Kos, Hudec, Volf, Galovič, Prokop,Robenek, Martínek, Hrabalová (C), Špeta

Náhradníci: Pelichovský, Šmíd, Roza, Štěpán

Góly: Martínek 2x, Štěpán, Šmíd

K poslednímu venkovnímu utkání jsme zavítali do Poříčan, kde nás čekalo utkání s místním týmem dívek. Už před utkáním jsem kluky ujišťoval, že se jedná o úplně běžné utkání bez ohledu na to, jestli hrají proti týmu chlapců nebo dívek. Do utkání nás jako kapitánka vedla Kája Hrabalová, která dívky ze soupeřova týmu znala a měla tak před utkáním speciální motivaci.

Naši hráči bohužel tento apel nevzali dostatečně v potaz a nechali se od soupeřek v prvních minutách zatlačit do vlastního pokutového území a po sérii rohových kopů jsme jen se štěstím neinkasovali. Obrovským problémem pro nás byla rozehrávka od brány, kdy pečlivé a pohybově velmi dobře vybavené dívky nenechaly našim klukům ani kousek hřiště. S postupem času jsme začínali přebírat otěže utkání, kdy po dvou průnikových nahrávkách utekl soupeřově obraně kapitán Ráďa Martínek a s přehledem obě situace vyřešil. Ke konci poločasu naši kluci nepochopitelně znovu polevili, což vyústilo v další dvě gólové šance soupeřek. O poločase následoval v kabině krátký uragán, kdy jsme si museli vyříkat zejména špatný pohyb a prohrávání prakticky všech osobních soubojů po celém hřišti.

Do druhé půle nastoupil náš tým o poznání koncentrovaněji, po chvíli zvýšil po pohledné akci naše vedení na 0:3 Fred Štěpán. Zbytek zápasu se nesl v duchu neproměněných šancí nejčastěji z kopaček Jindry Špety, Míry Šmída a Rádi Martínka, druhý jmenovaný nakonec ale zvýšil naše vedení poté, co utekl soupeřově obraně a udělal kličku brankářce.

Náš tým chci pochválit zejména za druhou půli, kdy jsme soupeře už k ničemu nepustili, kontrolovali hru a vytvářeli si brankové příležitosti. Tým soupeře je nutno taky pochválit, zejména za předvedenou hru, která snesla vyšší měřítko než hra některých dalších mužstev v soutěži.

Děkujeme rodičům za podporu a chceme je pozvat na poslední těžké podzimní utkání, kdy k nám v neděli 22.10. přijede Městec Králové.