FK Litol, mládež (dorost) – FK Viktorie Velký Osek 4:1 (poločas 2:1)

Branky: 3x Řehák, Šimon

Sestava: Prach – Dvořák, Hrabánek, Droberjar, Bašus – Fárka – Šimon, Janík, Zich, Haken – Řehák  Lavička:   Shliapin, Roza, Šípek, Pitra, Louda

Všichni se těšili na první domácí utkání jarní půlsezóny a naši hráči se nemohli dočkat, až vyběhnou na náš pažit V Topolech. Samotná příprava před zápasem byla důkladná, protože jsme si rychle v paměti vybavili podzimní utkání na hřišti našeho soupeře, kde jsme zuby-nehty udrželi stav 1:2.

Nenastoupili jsme tedy do utkání s obavami, ale s pokorou a věděli jsme, že tento zápas nemusí být lehký. Podařilo se nám však však od první minuty ovládat utkání a drželi jsme míč převážně na našich kopačkách. Kluci se snažili, tak jak po nich pravidelně vyžadujeme, hrát kombinačně a nenakopávat dlouhé míče dopředu. Netrvalo dlouho a ve 23. minutě rozvlnil síť Kuba Řehák. Vypadalo to, že je vše na dobré cestě, bohužel jsme se nevyvarovali zbytečné chyby, kdy jsme do samostatného útoku vyslali útočníka soupeře my a ten se nemýlil. Takže bylo srovnáno…

Po této chybě, která se prostě stan, jsme však pokračovali trpělivě dál v našem povedeném výkonu a postupně se nám podařilo vsítit další 3 góly (2 přidal Jakub Řehák a 1 přidal Vítek Šimon).

Co se týče hodnocení, je potřeba utkání rozdělit na 2 roviny. První je samotný výkon, který byl velmi dobrý a naši sršni si rozhodně vítězství zasloužili, nicméně je potřeba zmínit několik 100% šancí, které jsme spálili. Přijdou utkání, kde by nás to mohlo mrzet, takže se musíme na koncovku zaměřit a musíme ji zlepšit!

Jinak to byl povedený zápas a klukům patří díky.