Všejany/Straky – FK Litol (st.žáci) 2:1 (1:0), 7. 9. 2022

Sestava: Holub D. – Šesták A., Bašus O., Šmíd M., Srp M., Hrabánek J., Zich F., Lepka M., Martínek R., Prokop T., Magada M.

Náhradníci: Vostruha A., Hejňák V., Fér A., Rajl F., Kos A.

Ke druhému mistrovskému utkání jsme vyrazili do nedalekých Všejan. Příjemné počasí a kvalitní hrací plocha nasvědčovaly, že by se mohlo jednat o pohledné utkání. Tým Všejan/Strak, který se vloni umístil v první polovině I.A třídy žáků, rovněž představoval velmi kvalitního soupeře.

Vstup do utkání byl z naší strany aktivní, kdy jsme se snažili držet balon a průnikovými přihrávkami pronikat do vysoko postavené obrany soupeře. V prvních minutách ovšem dvakrát zahrozili domácí, kdy nás ovšem náš brankář Daniel Holub fantasticky podržel. Ačkoli byl zápas herně vyrovnaný, domácí těžili především z fyzické hry svých útočníků, díky kterým se dostávali do nebezpečných situací, kdy nás znovu několikrát podržel náš brankář.

Hráčům patří obdiv za to, že i ze složitých situací se (úspěšně) dostávali fotbalově, bez alibistických nákopů. Po čase jsme se osmělili i my v útoku, kdy dvěma střelami z vápna prověřili domácího gólmana naši útočníci. Bohužel se nám oproti víkendovému utkání tolik nedařila hra v poslední třetině hřiště, kdy jsme několik slibných akcí sami zastavili vlastní nepřesností.

Do druhého poločasu jsme vstoupili znovu aktivně a soupeře přehrávali. Vše vyvrcholilo střelou našeho útočníka, která těsně minula branku. Několik dalších pohledných průnikových přihrávek za obranu domácích zmařil brankář včasným vyběhnutím. Soupeř hrozil zejména dlouhými míči za obranu, kdy po dvou varováních přišel trest v podobě druhého gólu domácích. Tento gól nás nakopl, soupeře jsme začali přehrávat fotbalově, a vyrovnali se mu fyzicky. Jednu z průnikových přihrávek zužitkoval mozek týmu Martin Lepka, který následně předložil míč před bránu Adamu Férovi, jenž se nemýlil – 2:1. Gól klukům vlil do žil chuť a sebevědomí a zatlačili soupeře na jeho polovinu. Nádhernou střelu z přímého kopu Jirky Hrabánka ovšem následně zlikvidoval domácí gólman. Roh v poslední minutě utkání, na který se vydali všichni naši hráči přistál na noze našemu gólmanovi, jehož střelu zablokovala domácí obrana a následná dorážka Saši Kosa těsně minula branku.

Po závěrečném hvizdu bylo na klucích vidět zklamání a frustrace. Tento zápas ale musí klukům sloužit jako motivace do další práce, jelikož se stejným soupeřem na podzim potkáme ještě jednou. Zároveň zejména starším klukům v našem týmu ukázal, jak budou zápasy vypadat v dorostu.

Klukům patří dík za to, jak zápas odmakali a do poslední minuty bojovali o zisk bodů, a všem fanouškům za vydatnou podporu, DĚKUJEME!