TJ Družba Suchdol – FK Litol (dorost) (3:7) – 11.9. 2022

Sestava:  Prach – Mazáček, Svoboda, Šípek – Janík, Fárka – Haken, Droberjar, Šimon -Poustka, Řehák

Střídali: Zoubek, Roza, Rovnaník, Furgalák, Šesták

Branky:  8., 29. a 42. Řehák, 24. Šimon, 30. Poustka, 48. Fárka, 55. Rovnaník  Poločas 2:5

K dalšímu utkání 1.A třídy dorostu jsme se vypravili na hřiště týmu TJ Družba Suchdol. Před samotným utkáním jsme opět hráčům kladli na srdce, že nás čeká těžký soupeř, že musíme být důrazní a koncentrovaní od první minuty utkání. Vnutit soupeři náš styl a využívat naší největší přednost tj. ofenziva. Bohužel začátek utkání nám vůbec nevyšel. Chyběla nám koncentrace a hned ve druhé minutě utkání si domácí připravili obrovskou šanci, ale Denis vytáhl jeden ze svých fantastických zákroků a hlavičku domácího útočníka z bezprostřední blízkosti bravurně vytáhl na rohový kop. Bohužel z následného rohu jsme už inkasovali, když jsme si nepohlídali přední tyč a bylo to 1:0. Nutno přiznat, že vedení domácích bylo v tu domu zcela zasloužené, nicméně byli jsme stále na začátku utkání a sám jsem byl zvědav co s naším týmem udělá takhle brzy inkasovaná branka.

Mé obavy se začali brzy rozplývat. v 8.min jsme měli výhodu rohového kopu i my. Tentokrát zaváhali domácí a nikým neatakovaný kanonýr Kuba Řehák vyrovnal na 1:1. Tento gól byl pro vývoj utkání nesmírně důležitý. Vlil nám do žil elán a naopak soupeř byl evidentně zaskočen, jelikož první minuty zápasu patřili jemu. Následné minuty utkání byli velice bojovné a nám se nedařilo kombinovat a dostat míč na naše útočníky. Vytvořili jsme si několik náznaků šancí, ale vše končilo chybnou přihrávkou nebo špatně zvolenou finální fází. Vše se změnilo v 24.min kdy se dostal po pěkné individuální akci k zakončení Vítek Šimon a poslal náš tým do vedení. Od této chvíle jsem viděl na hřišti opět ten svůj tým. Ten tým, který dokáže napadal rozehrávku soupeře a vytvořit si brankové příležitosti. To se také brzy stalo. A nezůstalo jen u jedné. Běžela 29.min, krásnou přihrávku za obranu dostal „Řehy“, který byl opět v perfektním náběhu a jak je jeho zvykem v podobných situacím zamířil přesně 3:1 Než se domácí stačili rozkoukat a vzpamatovat bylo to o tři branky. Lukáš Poustka sám před domácím brankářem nezaváhal 4:1. Tako naše produktivní osmiminutovka určila další vývoj utkání. Z naší strany to ovšem ještě nebylo vše a v 42.min zkompletoval svůj hattrick Řehák (9 gólů ve 4 utkání=klobouk dolů) a zvýšil na 5:1. Bohužel následně jsme se již asi viděli v kabině a zbytečně si nechali dát branku. Našeho nedůrazu v několika soubojích domácí využili dokonale a bylo to 5:2.

O poločase jsme klukům zdůrazňovali, že je potřeba od první minuty hrát soustředěně a nepustit soupeře ke snížení a v klidu utkání dohrát do vítězného konce. Tentokráte se vstup do druhé půle povedl nám a v 48.min volný přímí kop Adama Janíka brankář pouze vyrazil a výborně reagující Filip Fárka měl jednoduchou úlohu 6:2. o sedm minut později jsme již vedli o 5 branek, střídají Karel Rovnaník si navedl míč z kraje hřiště na roh šestnáctky a nádhernou křižnou ranou vymetl pavučiny v levém horním rohu domácí branky a bylo defakto rozhodnuto. Po tomto gólu jsme prostřídali, abychom pošetřili naše kluky, které čekala odpolední výpomoc A-týmu mužů na horké půdě Polabanu Nymburk, a aby si zahráli vetší porci minut i kluci, co nenastupují v základní jedenáctce. Poslední půl hodinka zápasu se nesla v duchu snahy domácích o zkorigování skóre, což se jim nakonec povedlo, když Denise z pokutového kopu překonal kapitán domácích a upravil na konečných 3:7

Závěrem podotknu, že s naším výkonem směrem do ofenzivy jsem maximálně spokojený, dokonce jsme se hodně zlepšili v proměňování šancí a to opravdu hodně kvituju.  Ale s čím jsem byl tentokráte hrubě nespokojený  je defenzivní činnost týmu. Takže i přes vysokou výhru víme, že je na čem pracovat a v tréninku se na to zaměříme.

A úplným závěrem Vás fanoušky chci pozvat na další domácí utkání mladých sršňů, které odehrajeme na domácím svatostánku V Topolech v sobotu 17.9. od 10h proti týmu SK Krakovany.