FK Litol
Oficiální stránky klubu

Reporty starší přípravky (soupeři Milovice, Přerov n.L, Semice)

FK Litol x AFK Semice (28:10) – 5.9.2022

Před prvním utkáním sezony je vždy mnoho otazníků. Jaký efekt bude mít na naše malé sršně indiviuální prázdninové kondiční soustředění u babiček? Budou žihadla naší útočné a obranné formace dostatečně nabroušená? Projeví se to, že jádro této sršní letky hraje ve starší přípravce pohromadě již třetí rok? Pokud by na třetí otázku byla odpověď záporná, tak by mi nezbývalo již nic jiného, než se začít věnovat trénování cvrnkání kuliček. Naštěstí pro mne, byly odpovědi na všechny položené otázky pozitivní. Babičky se postaraly o fyzickou připravenost našich borců, trenéři na třech předzápasových trénincích doladili účinnost sršních žihadel. Naši sršáni se prezentovali vyspělých fotbalových výkonem, který byl plný krásných rychlých akcí. Díky výkonu obou týmů a počtu vstřelených branek se přítomní diváci rozhodně nenudili. Doufáme, že se naši borci budou takovým fotbalem prezentovat v každém zápase. Díky moc za skvělý vstup do sezony a prezentaci našeho klubu!!!

Přerov n.L. x FK Litol (3:15) – 12.9.2022

Sestava: Švec F., Dančo P., Fic J., Vondruška D., Bernátek M., Volkov M., Plch M., Linková A., Hladík M., Bašus J., Bašus M., Koch J.

Branky: Koch 4, Plch 3, Bernátek 2, Dančo 1, Vondruška 1, Volkov 1, Linková 1, Bašus J. 1, Bašus M. 1

V dalším kole mistrovské soutěže nás čekal nedaleký výjezd do Přerova. Všichni jsme si moc přáli, aby naši sršni zopakovali výkon z předchozího zápasu. V minulé sezoně byla nevyrovnanost výkonů velkým problémem, a tak panovaly určité obavy. Od první minuty byli naši borci lepším týmem a ovládali hru. Akce střídala akci a počet přesných zásahů do domácí branky se navyšoval. Přerovští hráči ohrožovali sršní svatyni pouze z rychlých protiútoků po našich ztrátách. Po první pauze domácí nasadili proti ostrým sršním žihadlům velmi zákeřnou zbraň. Vypustili proti sršní letce letku komáří. Žlutočerní naštěstí atakům krvežíznivých protivníků svojí rychlostí a přímočarostí svých útoků odolali. To bohužel nemohou říci litolští trenéři a litolští diváci. Slova repelent a komáři byla po utkání slyšet nejvíce. Výkon našich nadějí byl v tomto utkání opět na vysoké úrovni a sršni si museli toto utkání užívat. Na domácích bylo znát, že tým je výrazně mladší a méně zkušený. Ale rozhodně má budoucnost. Děkujeme všem, kteří přijeli naše borce do Přerova podpořit.

AFK Milovice x FK Litol (11:19) – 14.9.2022

Sestava: Švec F., Šípková K., Hladík M., Bašus M., Fic J., Bašus J., Linková A., Vondruška D., Koch J., Bernátek M., Plch M.

Branky: Vondruška 5, Plch 4, Šípková 3, Koch 3, Bašus M. 2, Bašus J. 1, Bernátek 1

Toto utkání jsme odehráli dva dny po utkání v Přerově. Čekal nás tzv. anglický týden. Snad si s tím naši borci poradí. Přeci jenom nejsou na takovou zátěž přípravkáři zvyklí. Začátek utkání byl vyrovnaný. My jsme postavili dvě výkonnostně vyrovnané sršní letky. Domácí měli naopak jednu silnější a jednu o něco slabší. Naší letce se s tou silnější dařilo držet krok a proti té, která byla složená z mladších hráčů, jsme navyšovali náš náskok. Moc mě těší týmové pojetí našeho fotbalu. Nemáme žádnou individualitu, která by dávala deset golů za zápas. Branky jsou vždy rozděleny mezi téměř celý tým. Jsem rád, že se sršním borcům zvedá sebevědomí a v utkáních jsou vidět krásné kličky, parádičky, rychlé akce na jeden dotek. Je důležité umět přenést věci z tréninku i do zápasu. Do sezony jsme vstoupili třemi výhrami se skóre 61:25. Fotbal litolských sršňů letos opravdu baví. Náš slogan v předvolební kampani by mohl znít: Slibujeme, že branek padne hodně. A bude líp!!! Tenhle tým v minulých sezonách dostával spíše příděly. Jsem šťastný, že se mu tréninkové úsilí a trpělivost v letošní sezoně vrací v podobě krásného fotbalu, který předvádí. Je radost se na vás koukat. Díky moc!