FK Litol (dorost) – SK Krakovany 4:1 (2:0) – 17.9.2022

Sestava: Haizler – Mazáček, Svoboda, Furgalák – Rovnaník, Fárka, Janík, Droberjar, Šimon – Řehák © , Rozlivek

Střídající: Pokovba, Haken, Roza, Shliapin, Zoubek, Prach

Góly za FK Litol: Rovnaník, Řehák, Janík, Prach

Sobotní dopoledne přineslo zápas se soupeřem, který papírově vypadá slabší než my a od začátku soutěže se mu ještě nepodařilo sebrat ani bod. Snažili jsme se ale našim hráčům vysvětlit, že koukat na tabulku je více než zrádné a všichni soupeři v krajské soutěži jsou kvalitní. Proto je potřeba k zápasu přistoupit se stoprocentní zodpovědností a aktivně.

Již v první minutě jsme mohli vést 1:0, kdyby po pěkné přihrávce vzduchem od Petra Mazáčka proměnil jeden na jednoho svou šanci Kuba Řehák. Bohužel se to ale nepovedlo a gólman soupeře (který dnes mimochodem chytal fantasticky) jeho pokus zlikvidoval. Následně jsme si vytvářeli jednu šanci za druhou, a kdyby to bylo během prvních 20 minut 5:0, nikdo by se nemohl divit. Jenže nebylo… Neskutečné spalování stoprocentních šancí stálo spoustu nervů nejen nás trenéry, ale i samotné hráče. První půle nakonec skončila 2:0, kdy se po přihrávce Řeháka nejdříve prosadil Rovnaník (kterému se podařilo skórovat už v minulém utkání) a následně ještě skóroval přímo Kuba Řehák.

O poločasové přestávce jsme hráčům vytkli určité chyby a hlavně jsme se jim snažili vsugerovat, aby hráli kombinačně po zemi a nenakopávali míče v útočné fázi, to nás právě v první půli stálo hrozně moc sil zbytečně. Jenže v prvních minutách druhého poločasu to nejprve to vypadalo, jako bychom toho o poločasové přestávce vlastně moc neřekli …

Moc se nám nedařilo a kupili jsme jednu chybu za druhou. Ztratili jsme spoustu míčů a hra se rozhodně nepodobala té, která nás pravidelně jindy zdobí. Po jednom z faulů před naším vápnem se podařilo soupeři z přímého kopu skórovat a rázem byl „na koni“. Náš brankář Šimon Haizler, který dnes mimochodem zachytal s velkým přehledem, s touto střelou nemohl moc dělat. Chvíli po tom ale předvedl výborný zákrok a ochránil nás před vyrovnáním. (Musím říci, že jsme moc rádi, že máme v týmu dva skvělé gólmany a můžeme se na jejich výkony spolehnout.)

Přibližně v 70 minutě jsme se zase chytli a převzali zápas pod naši kontrolu. Kopali jsme jeden roh za druhým, ale dát gól ze standardky se nám nepodařilo. Co se nepovedlo ze standardní situace, se nám podařilo ze hry a nejprve dal v pořadí náš třetí gól střelou zpoza vápna Adam Janík a následně po přízemním centru z pravé strany skóroval „pod víko“ náš gólman Denis Prach, ač dnes hrající jako útočník. A role se zhostil znamenitě. 🙂 A nejen on, dali jsme šanci ke konci zápasu všem našim náhradníkům a zhostili se role tak, jak by to mělo být.

Tento zápas nebyl nijak divácky pěkný, hlavní je, že jsme si z něj odnesli 3 body, nicméně je potřeba brát dnešní utkání jako varování. Spousta neproměněných šancí a dnešní herní projev jsou věci na pováženou! V soutěži máme týmy, které by nás mohli mnohem více trestat. Náš tým se umí prezentovat mnohem kvalitnější a pohlednější hrou, než tomu bylo dneska, a proto je potřeba, aby se každý nad dnešním utkáním zamyslel a k příštímu zápasu přistoupil lépe!