Litol (dorost) -Straky/Struhy (4:0 ) – 3.9.2022

Sestava: Prach – Mazáček, Svoboda, Šesták – Janík, Fárka – Haken, Droberjar, Šimon -Poustka, Řehák, Střídali: Zoubek, Roza, Rovnaník, Furgalák, Haizler, Pokovba

Branky: 19. Šimon, 45. Droberjar, 52. Řehák, 66. vlastní Mašek

Poločas 2:0

O víkendu pokračovala dalším kolem 1.A třída středočeského kraje dorostu. Do našeho sršního hnízda přijel soupeř z nedalekých Strak. Soupeř, který v úvodních dvou kolech posbíral všech 6 bodů stejně jako naši kluci. Jednalo se tak o souboj momentálně prvních a třetího týmu tabulky. Dal se tedy očekávat kvalitní fotbal.
My jsme se chtěli opět prezentovat kvalitním presinkem a aktivním pojetím hry. Věděli jsme, že soupeř bude velice kvalitní a při pohledu na soupisku i fyzicky velice vyspělý.

To se potvrdilo hned od první minuty, kdy se hrál ve vysokém tempu kvalitní fotbal. První šanci jsme si vytvořili my, ale Řehák neproměnil. Po té měli několik nebezpečných standartních situací hosté, ale naše defenziva v čele se skvěle chytajícím Denisem fungovala dle představ trenérů. To co se nepovedlo hostům se povedlo nám a po jedné standartní situaci a skvělé práci Venci Hakena, který, ač ne vysokého vzrůstu, vyhrál souboj s brankářem hostí a nastalého zmatku využil Vítek Šimon 1:0. Tento gól hosty vykolejil jelikož se dožadovali odpískání faulu. Nicméně gól platil a pokračovalo se dál. Stále se hrál atraktivní fotbal leč bez vyložené šance. v 45.minutě se opět měnilo skóre a byli to opět mladí sršni kdo udeřil. Na polovině hřiště skvěle zvládnutý presink a získání míče (přesně v našem duchu-nečekáme až soupeř udělá chybu, my ho donutíme k chybě) a následovalo přesně to co po hráčích chceme. Okamžité přepnutí myšlení směrem do ofenzivy, kolmá a rychlá průniková přihrávka na nabíhajícího útočníka, centr do pokutového území, náběh 4 hráčů do šestnáctky a přesné zakončení našeho „Drobka“. Od získání míče po zakončení 10 vteřin. To musím pochválit a vypůjčím si k této příležitosti citát Míry Bosáka – “ To si nechám líbit“.

Tímto výsledkem jsme šli do kabin.

Druhý poločas se nesl v duchu toho prvního a stále se hrál celkem pohledný fotbal, kde jsme měli více ze hry a v 52.min přidali další branku. Řehy jak je jeho zvykem přebral míč zařadil vyšší rychlostní stupeň, ze tří soupeřových obránců si udělal tréninkové partnery a bylo to 3:0. Tento gól nás definitivně uklidnil. Soupeř se i nadále snažil, ale vždy si vylámal zuby na Denisovi v naší brance. Naopak my přidali ještě jednu branku. v 66. min volný přímý kop z prostoru pomezní čáry zakroutil Adam Janík tak dobře, že si soupeř dal vlastní gól 4:0. Po této brance bylo rozhodnuto. My poslali na plac i méně vytížené borce a Straky již nenašli sílu s výsledkem něco udělat a tak i po třech odehraných kolech jsme stále bez ztráty kytičky a hřejeme se na krásném druhém místě tabulky jen o skóre za týmem Vyžlovky, která v minulé sezoně hrála Krajský přebor!!!

Nicméně nesmíme usnout na vavřínech a v neděli nás čeká druhý výjezd na půdu soupeře a to do Suchdola u Kutné Hory, kde chceme rozhodně navázat na povedený vstup do soutěže a přivézt do Litole další tři body.