Starší žáci FK Litol – AFK Semice 6:3 (2:1), 4. 9. 2022

Sestava: Holub D. – Kos A., Dvořák M., Šmíd M., Srp M., Vostruha A., Hrabánek J., Lepka M., Martínek R., Bašus O., Prokop T.

Náhradníci: Šípková Z., Šesták A., Zich F., Hejňák V., Karamon V.

K prvnímu mistrovskému utkání této sezóny k nám zavítal soupeř z nedalekých Semic. Už před zápasem jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého, jelikož soupeř byl kvalitně doplněn z mladších žáků, tudíž jsme klukům (a Zuzce) kladli na srdce, aby zápas nepodcenili.

Do zápasu jsme vstoupili poněkud nervózně a nepřesně, za což jsme byli po zásluze potrestáni již ve 4. minutě utkání krásnou střelou z přímého kopu – 0:1. Tímto okamžikem jako by z našich hráčů spadla veškerá nervozita a začali předvádět fotbal, jaký si představujeme. Během pár minut skóre srovnal po standardní situaci střelou z úhlu benjamínek týmu Aleš Vostruha. Netrvalo dlouho a po pohledné akci překlopil skóre na naši stranu svým premiérovým gólem ve starších žácích Tobiáš Prokop. Dále se hrálo pro diváka atraktivní utkání plné šancí na obou koncích hřiště, kdy se několikrát zaskvěli oba gólmani. Soupeř hrozil zejména rychlostí svého kapitána, my se naopak do soupeřovy obrany dostávali pohlednými kombinačními akcemi. Bohužel nám chyběla větší efektivita a do kabin se odcházelo za stavu 2:1. V poločase jsme na hráče apelovali, aby v předváděném výkonu pokračovali a zachovali klid v zakončení. Do druhé půle jsme vstoupili aktivně a měli několik šancí na změnu skóre, paradoxně to byl ale soupeř, kdo udeřil gólem znovu z přímého kopu. Sršně to ale nezastavilo a ke kvalitnímu hernímu projevu přidali i gól po nakrátko rozehraném rohovém kopu. Důležitý moment utkání nastal vzápětí, kdy byla proti našemu týmu nařízena penalta, se kterou si ovšem poradila zeď v naší bráně, Daniel Holub. Po této situaci bylo již na hřišti pouze jedno mužstvo, Litolské. Klid týmu dodal náš střední útočník, který se v posledních dvaceti minutách ještě dvakrát prosadil a zkompletoval hattrick. Mezitím se ještě z penaltového puntíku prosadil kapitán týmu Jirka Hrabánek. Soupeř v poslední minutě korigoval výsledek utkání po střetu myšlenek našeho brankáře a snížil tak na 6:3. Mínusem tohoto utkání byla pouze slabší efektivita v zakončení, kdy počet gólů na naší straně mohl být i dvouciferný.

Všem hráčům patří dík jednak za předvedený výkon, který měl v určitých pasážích velmi solidní úroveň, jednak za bojovnost a nasazení a koncentraci po celých 70 minut. Po tomto utkání nemá smysl vyzdvihovat jednotlivce, jelikož celý tým předvedl komplexní výkon jak do obrany, tak útoku.

Jedinou kaňkou utkání je zranění naší stoperské stálice Martina Dvořáka, kterému za celý tým přejeme co nejrychlejší uzdravení!

V neposlední řadě děkujeme všem přítomným fanouškům za podporu a fandění během utkání!