Radim/Plaňany – Litol (dorost) – (2:4) – 27.8.2022

Sestava: Prach – Lepka, Svoboda, Šesták – Janík, Rozlivek – Haken, Droberjar, Šimon -Poustka, Řehák, Střídali: Zoubek, Roza, Rovnaník, Furgalák, Haizler, Pokovba

Branky: 10. Poustka, 36., 58. a 72. Řehák,

Poločas 1:2

K našemu druhému utkání soutěže a prvnímu venkovnímu jsme vyrazili do nedaleké Radimi, kde ve zbrusu novém a nádherném areálu hraje své domácí zápasy sdružený tým Radimi a Plaňan. Očekávali jsme velice těžké utkání jelikož domácí tým je velice kvalitní a má ve svém středu několik opravdu technicky vyspělých hráčů.
My jsme se opět chtěli presentovat naším aktivním pojetím hry a vysunutým presinkem a ukázat soupeří, že přijel tým, který nebude bránit a čekat, ale tým co chce mít míč co nejvíce pod kontrolou. To se nám hned od první minuty dařilo, domácí výběr jsme tím zaskočili a během úvodních minut si vytvořili tři 100% brankové šance v podání Šimona a Řeháka, leč bohužel zůstali nevyužity. I mistr tesař se někdy utne 🙂 Naštěstí nás to nemuselo mrzet a čtvrtou šanci jsme již proměnili. Lukáš Poustka si poradil v běžeckém souboji s domácím stoperem a tváří tvář domácímu golmanovi nezaváhal 0:1. Bohužel po tomto gólu následoval festival našich obrovských příležitostí, které jsme ale zahazovali jak na běžícím pásu. A když jsme po minulém utkání chválil tak tentokráte je potřeba zdvihnout varovný prst, jelikož tolik neproměněných šancí je na můj vkus dost. Není možné být 6x sám před brankářem a neproměnit to v jediný gól. Toto se nám může jednou stát osudným. Na druhou stranu je nutno pochválit brankáře domácích, který předvedl výborný výkon a celý zápas držel domácí naděje na zisk bodů. Naštěstí když jsme si neporadili s brankářem ze hry, povedlo se nám to ze standartní situace. V 36. minutě jsme zahrávali rohový kop, domácí nezareagovali na náš nacvičený signál Lukáš Lepka zakroutil svou skvělou střelu sice jen do tyče, ale pohotový Řehák odražený míč poslal tam kam měl 0:2. Jenže o 4 minuty později bylo sníženo. Domácím se povedl rychlý protiútok a bylo to 1:2 a za tohoto stavů jsme šli do kabin.

O poločasové přestávce jsme si vyříkali pár věcí, hlavně špatné bránění a neproměnění šancí a do druhé půle šli s tím, že se pokusíme přidat další branky. To se nám povedlo v 58. min kdy Řehák sám před brankářem již nezaváhal a mazácky uklidil míč za tyč 1:3. Bohužel jsme vedení dlouho neudrželi a domácí, kteří hrozili hlavně ze standartních situací. Po jedné z nich, konkrétně rohovém kopu jsme neuhlídali náběh hráčů a bylo sníženo 2:3. V tento okamžik jsme se začali obávat jestli jsme náhodou první poločas neurazili fotbalového boha a tolik neproměněných šancí nás nakonec nebude mrzet, ale obavy rychle zahnal opět náš střelec Řehák, který v 72. min dovršil svůj hattrick (a nutno dodat, že to nebyl jeho jediný hattrick toho dne. V odpolední premiéře naše A-týmu v Okresním přeboru zaznamenal Kuba svůj druhý hattrick toho dne) a poslal nás do dvou brankového vedení 2:4 tím to výsledkem utkání již skončilo, jelikož tomto gól sebral domácím veškerou energii a my si v klidu dokráčeli pro další tři body.

Závěrem bych chtěl všechny rodiče a fanoušky pozvat na další domácí utkání. V sobotu 3.9. se utkáme v souboji zatím bodově 100% týmů s celkem TJ Straky/Struhy.