FK Litol (dorost) – Slavie Louňovice (5:0) – 20.8.2022

Sestava: Prach – Mazáček, Svoboda, Šesták – Janík, Rozlivek – Haken, Droberjar, Šimon -Poustka, Řehák,

Střídali: Zoubek, Roza, Bašus, Hrabánek

Branky: 11. a 60. Šimon, 17. a 86. Řehák, 57. Janík Poločas 2:0

V sobotu dopoledne jsme se konečně dočkali nového ročníku fotbalových soutěží. Jako první ze sršních týmů zasáhl do soutěží náš dorost, který si vítězstvím v okresním přeboru zajistil právo účasti v krajské 1.A třídě. Na vstup do soutěže jsme se poctivě připravovali jak kondičně tak hlavně psychicky. Přeci jen nikdo z našich hráčů nemá žádné zkušenosti s touto soutěží.

Před utkáním jsme si v kabině řekli jakou hrou bychom se chtěli presentovat a po klucích chceme a co očekáváme.

Samotný vstup do utkání jsme měli velice povedený. Aktivní hrou v tempu a vysunutým presinkem jsme donutili obranu hostů chybovat již ve druhé minutě, ale jindy elitní střelec Lukáš Poustka tváří tvář prázdné bráně minul. O několik desítek vteřin později jsme měli výhodu pokutového kopu, ale nový kapitán a hlavní útočné eso týmu Kuba Řehák neproměnil. Po tomto okamžiku se osmělili i hosté a nebezpečnou hlavičku musel s námahou všech sil likvidovat Denis Prach. V 11. min už jsme se ale radovali, když dnes velice dobře hrající Vítek Šimon napřáhl z poza vápna a trefil přesně k tyči. 1:0. Od této chvíle z nás spadla nervozita a na hřišti jsme začali hru kontrolovat. Měli míč více na kopačkách a v 17.min napravil své zaváhání Kuba Řehák, když si ve sprinterském souboji poradil s obráncem, který se snažil všemi prostředky i nedovolenými Kubu zastavit, leč marně. Navedl si míč do vápna a ač z úhlu zamířil přesně 2:0. Soupeř si s rychlostí našeho útočného dua často nevěděl rady a musel si pomáhat fauly. Po jednom takovém jsme kopali penaltu číslo 2. Míč si postavil Jirka Droberjar a světe div se opět nechal vyniknout brankáře hostů. Asi víme na čem budeme muset zapracovat :-). Každopádně ani tento moment nás nevykolejil a stále jsme diktovali tempo zápasu a do šaten odcházeli s nadějným, ale ošemetným výsledkem 2:0

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit aktivně, rozhodně neinkasovat a naopak se pokusit soupeře zlomit další brankou. To se nám povedlo v 57.min kdy jsme, po dalším faulu hostí blízko šestnáctky, měli výhodu volného přímého kopu. Míč si připravil Adam Janík a trefil na milimetr přesně do pravého horního rohu branky 3:0. A když o tři minuty později předvedl další parádní ránu Vítek Šimon, bylo rozhodnuto. 4:0. Po tomto gólu jsme udělali několik změn a dali šanci mladým nováčkům v našem týmu a i dvou žákům, který jsme si vypůjčili, jelikož několik stabilních členů týmu si ještě užívá po dovolených. v 86.min ještě Řehák zaznamenal svůj druhý gól a pečetil skóre na konečných 5:0.

Závěrem musím říci, že dnešní výkon týmu se blížil k tomu co si s trenéry představujeme, takto bychom se chtěli presentovat. I výkony některých hráčů byli dnes na velmi vysoké úrovni. Takže borci gratulace k prvním třem bodům do tabulky a hlavně k povedenému výkonu. Jen pozor neusnout na vavřínech a v sobotu nás čeká další utkání v Radimi na které se musíme pořádně připravit a pokusit se dostat do Litole další tři body.
Díky za výkon

za trenérský štáb