FK Litol
Oficiální stránky klubu

Vrdy/Tupadly – FK Litol (dorost) 1:4

Sestava:  Prach – Furgalák, Mazáček, Šípek – Droberjar, Rozlivek, Fárka, Janík, Řehák – Lepka, Šimon   Střídali:  Roza, Haken, Rovnaník, Shliapin, Svoboda

Branky: 17. Lepka, 32. a 79. Řehák, 64. Droberjar  Poločas 0:2

K poslednímu výjezdu v podzimní části soutěže jsme vyrazili do dalekých Tupadel, kde hraje spojený tým Vrdy/Tupadly. Díky odloženému utkání minulého kola s Průhonicemi se pro nás jednalo o první zápas po velmi nevydařeném derby v Ostré. Tuto pauzu jsme využili ke kvalitnímu tréninku a přípravě na poslední dva soutěžní zápasy tohoto roku. V sestavě, jak jsme již avizovali po Ostré, nastali změny, o kterým jsme byli přesvědčení, že budou ku prospěchu. 

Samotné utkání nám dalo za pravdu. Od první minuty jsme utkání dominovali a během úvodních 20ti minut jsme si vytvořili snad šest velkých šancí, ale bohužel jsme proměnili pouze jedinou, když se po pěkné kombinační akci prosadil Lepka. Další průběh utkání byl jednoznačně v naší režii, domácí se sice snažili hrát kombinační fotbal. Od brankáře se snažili většinu míčů konstruktivně rozehrávat přes obránce, ale bohužel pro soupeře a dobře pro nás, toto je přesně situace, kterou máme zažitou a aktivním a rychlým presinkem jsme dostávali soupeře stále pod větší tlak a z toho jsme vytěžili druhou branku, když v 32.min. Řehák, hrající na netypickém postu na kraji zálohy, se typicky 🙂 dostal za obranu soupeře a svůj samostatný nájezd s přehledem zakončil a určil výsledek prvního poločasu.

Druhá půle se odehrávala ve stylu té první. To znamená, že jsme skvěle kombinovali a nikoho nenechávali na pochybám, že jsme si přijeli pro 3 body do tabulky. Vytvářeli jsme si šance, ale taky zahazovali jednu za druhou. Až v 64.min. propasíroval odražený míč do sítě Droberjar a definitivně utnul jakoukoli snahu soupeře o zdramatizování utkání. V 79.min. jsme přidali ještě jeden gól, když se prosadil opět kanonýr Řehák. 

Jediné co nás trenéry na tomto utkání mrzí je, že jsme nedokázali v závěru utkání uhlídat jednu standartní situaci a nedopřáli Denisovi čisté konto, ale to bylo asi jediné negativum z utkání. Jinak abychom byli fér, když jsme po Ostré byli pořádně na tým kritičtí, tak tentokráte je potřeba chvála. Utkání jsme měli pod kontrolou. Kluci podali řekl bych výborný výkon. Tentokráte jsme dominovali v osobních soubojích, přidali navrch fotbalovost, dravost, skvělý presink a chuť napravit pokažené derby. Tímto výkonem bychom se měli presentovat každý víkend.    

Za trenérský tým 

Tomáš Zikmund