Stratov : Litol (dorost) 0:6

26.8.2020 – Stratov : Litol  – konečný stav 0:6

Sestava: Haizler-Furgalák, Steiner, Pokovba-Vojtíšek, Droberjár, Šubrt, Špitálník-Poustka, Řehák, Lepka Střídali: Král, Rozlivek, Fárka, Němec, Hejzlar, Prach

Branky: 23. a 52. Šubrt, 28. Poustka, 46. a 49. Řehák, 90. Lepka Poločas:0:2

Novou sezónu okresního přeboru dorostu jsme zahájili v malém derby v sousedním Stratově. Začátek utkání byl z obou stran opatrný, hra se odehrávala převážně ve středu hřiště s minimem šancí. Postupem času jsme přece jen získávali územní převahu a v 18.min přišla první vyložená šance, kdy po centru Špitálníka propadl balón až na zadní tyč, kde Lepka nepochopitelně ze 2 metrů nedokázal uklidit míč do sítě. Naštěstí nás to nemuselo dlouho mrzet jelikož v 23. minutě jsme šli do vedení kdy se po zpětné přihrávce Řeháka prosadil střelou z hranice šestnáctky Šubrt. První branka nám dodala sebevědomí a o 5 minut později to bylo 0:2 kdy Lepka krásnou kolmicí za obranu vyslat do brejku Poustku, který tváří tvář brankáři domácích nezaváhal. Po tomto gólu jsme trošku polevili a nabídli soupeři několika zbytečnými a hloupými chybami ve středu hřiště a zejména pak v naší rozehrávce několik šancí. Tu největší v 34.minutě zlikvidoval domácímu útočníkovi, který se řítil sám na bránu brankář Haizler skvělým zákrokem. V poslední minutě měli domácí ještě jednu „tutovku“, ale tu opět neproměnili jelikož Šubrt stačil skluzem střelu domácího útočníka z blokovat a tak jsme do kabin odcházeli za příjemného stavu 0:2 v náš prospěch.

Do druhé půle kluci vlétli doslova jako uragán a během sedmi minut bylo o utkání rozhodnuto. Nejprve se dvakrát po sobě prosadil v 46. a 49. minutě Řehák a v 52. minutě upravil na 0:5 Šubrt. Od této chvíle se zápas jen dohrával. Soupeře jsme do ničeho nepouštěli, míč byl většinou na našich kopačkách. Předvedli jsme několik hezkých kombinací, bohužel ale finální fáze již nebyla tak dobrá a tak branky nepřibývaly. Až v poslední minutě zápasu upravil na konečných 0:6 Lepka.

Celkově bych první utkání ohodnotil jako celkem povedené, nicméně i přes jednoznačný výsledek v náš prospěch jsem nebyl úplně spokojený. Zejména v prvním poločase jsme udělali několik dost hloupých chyb, které by kvalitnější soupeř (se vší úctou k soupeři) dokázal proměnit a utkání by mohlo mít jiný, pro nás nepříjemný průběh. Pokud se těchto chyb vyvarujeme, můžeme pomýšlet na dobré výsledky, ale to nám již napoví nedělní první domácí utkání, ve kterém přivítáme soupeře z Městce Králové. Ten přijede do sršního hnízda jistě též dobře naladěn, jelikož i jemu se vstup do sezony velice povedl, když doma deklasoval Křinec poměrem 5:0.