FK Litol
Oficiální stránky klubu

FK Litol (st.žáci) x Cidlinská 6:0

FK Litol – Cidlinská FA 6:0 (2:0) – 29.8.2020

Sestava: Prach, Hrabánek, Svoboda J., Šípek, Zita J., Zita T., Šimon, Bašus, Janík, Haken, Zoubek – Fér, Roza

Branky: Šimon 3x, Zita T., Janík, Bašus

Po dlouhé době se nám zase rozběhla mistrovská utkání okr. přeboru starších žáků. V letní přestávce náš tým opustila řada kluků, kteří pravidelně nastupovali. A tak jsme museli doplnit mužstvo o hráče z týmu mladších žáků.

První mistrovské utkání bylo odloženo, takže první zápas nás čekal v sobotu. Nepřijel zrovna lehký soupeř na rozjezd – Cidlinská FA! Kluci byli natěšeni, ale byla vidět i nervozita, hlavně u těch mladších, vždyť to byl jejich první ostrý test v této kategorii.

Ale prvním hvizdem rozhodčího nervozita spadla a bylo vidět, že kluci chtějí zápas vyhrát, drželi soupeře daleko od naší branky a diktovali tempo hry. Již v 8. minutě přišla zasloužená odměna. Josef Zita alias Pepíno přihrál na vápno svému bratrovi Tomášovi alias Tomínovi a ten ranou pod břevno nedal brankáři šanci. 1:0!

Po gólu se hra přelévala ze strany na stranu, naši kluci si pár šancí vytvořili a Cidlinská hrozila spíše z brejků a standardních situací, ale naše obrana pracovala bezchybně. Pak přišla 32. minuta a Vítek Šimon po takové nenápadné akci zvyšuje na 2:0! Do půle už se nic nestalo a tak se šlo do kabiny za tohoto stavu. V kabině jsme si řekli, že musíme hrát pořád stejně a být trpěliví a góly určitě ještě přidáme….To kluci po vstupu na hřiště do druhé půle plnili a odměnou byl v 55. minutě gól Vítka Šimona a stav 3:0!

Kluci hráli s chutí a tak se dlouho na další gól nečekalo. Ondra Bašus dostal balón za obranu a chladnokrevně střelou podél gólmana v 58. minutě zvýšil náskok Sršňů na 4:0! V tuto chvíli soupeř trochu rezignoval a jen sporadicky se dostával k naší brance, ale tam vše s přehledem pokryl náš brankář Ondra Zoubek, kterému na druhý poločas přenechal místo v bráně Denis Prach, aby i ten si mohl zahrát v poli.

Po další pěkné akci v 64. minutě střílí svůj 3. gól Vítek Šimon, čímž završuje svůj hatrick a zvyšuje na 5:0! Nicméně ani ne o minutu později dostává před okrytou branku balón Adam Janík a stanovuje konečné skóre na 6:0!

Pak už konečný hvizd a kluci si mohli vychutnat zaslouženou výhru, děkovačka divákům, kteří kluky přišli podpořit. 

Tímto bychom vás rádi pozvali na odložené utkání, které se hraje ve středu 2. září od 18:00 v Kostelní Lhotě.

Děkuji. Tomáš Černý, trenér

Fotogalerie