FK Litol (dorost) – SK Městec Králové 3:2 (2:0)

FK Litol – SK Městec Králové 3:2 (2:0)

Sestava: Haizler – Furgalák, Steiner, Špitálník – Vojtíšek, Řehák, Droberjar, Rozlivek – Poustka, Strnad, Lepka

Branky: 9. Strnad, 34. Poustka, 69. (p.) Šubrt, poločas 0:2

Velice jsme se těšili na první domácí zápas této sezóny a chtěli jsme předvést před domácími diváky pěkný a přesvědčivý výkon.

Prvních deset minut patřilo nám a po pohotové střele nováčka Martina Strnada se nám podařilo v deváté minutě jít do vedení. Bohužel po této situaci se ukázalo, že ne všichni naší borci jsou v dobrém rozpoložení a laxním přístupem jsme umožnili soupeři několikrát ohrozit bránu. Štěstí a případně dnes výborný Šimon Haizler v bráně neumožnili našemu soupeři vsítit gól.

Pravidlo nedáš-dostaneš se projevilo a po centru z pravé strany výborně zakončil hlavou dnešní kapitán Lukáš Poustka – 2:0. Na tento gól byla od počátku radost se podívat, bohužel z naší hry to bylo do konce poločasu to jediné. Naším výkonem jsme neskutečně sráželi svou kvalitu a na hře to bylo znát, chvílemi byla hra nekoukatelná plná nepřesností a nedůrazu.

Během poločasové přestávky jsme si zopakovali základy hry a snažili jsme se namotivovat do druhé půle. Začátek nám ale skoro vůbec nevyšel a soupeři se po centru povedlo prostřelit našeho gólmana – 2:1. Soupeře to nabudilo a ze hry měl rozhodně více on. Vzhledem k vývoji zápasu a převaze soupeře jsme se rozhodli zvolit defenzivnější způsob obrany a i když soupeř skóroval ještě jednou a tím srovnal na 2:2, dát třetí branku se mu už nepodařilo.

Nervozita sílila a rozhodčí musel několikrát sahat do kapsy pro žlutou kartu. Díky nedisciplinovanosti soupeře nám po faulu na Lukáše Lepku bylo umožněno kopat penaltu. Tu si vzal na starost Martin Šubrt a proměnil.

Poslední minuty moc hezkého fotbalu nenabídly, spíše se nakopávaly míče, nicméně takticky se nám podařilo stav 3:2 udržet.

Škoda nesportovního chování soupeře po konci zápasu, chápu, herně byl (podle mého názoru) o něco lepší, nicméně fotbal se hraje na góly a pro každého se občas zdá být krutý a nespravedlivý.

Klukům bych chtěl poděkovat za 3 body, v příštím zápase se ale budeme muset v hodně oblastech zlepšit, jinak to budeme mít se sbíráním bodů neskutečně obtížné.