FK Litol (ml. žáci) x AFK Milovice (6:1)

Termín a místo utkání: 29.8.2020 | AFK Milovice

Branky : 2x Votrubec, 2x Šmíd, Prokop, Magada

Na úvod nové sezóny okresního přeboru mladších žáků 2020/21 naši mladí svěřenci společně se zbrusu novým trenérským týmem zavítali do nedalekých Milovic k prvnímu mistrovskému utkání. Pro kluky to byl první zápas pod naším vedením a pro některé jedince z našeho trenérského týmu i premiéra na pomyslné „lavičce“. I přes tento fakt jsme do zápasu vstoupili ve velkém stylu a bylo nás plné hřiště. Hned v první desetiminutovce se nám podařilo vytvořit si tlak a herní převahu, která postupem času vyústila v naše tři góly do branky soupeře v krátkém časovém úseku. Jelikož se společně s našimi mladými sršni navzájem ještě poznáváme, chtěli jsme lehce „experimentovat“ s nasazováním kluků na posty, na které třeba nemuseli být doteď úplně zvyklí, za účelem udělání si lepšího obrázku o klucích a jejich přednostech/schopnostech.

Nicméně ani tato skutečnost se z našeho pohledu nepodepsala ať už na týmovém, či individuálním výkonu, z čehož jsme měli velkou radost. První poločas z mého pohledu probíhal převážně v naší režii a do přestávky jsme šli za zaslouženého stavu 3:0 pro naše borce. Po krátkém udílení pár taktických pokynů a poznatků z našeho trenérského štábu nám začala druhá půle. Obraz hry se začínal lehce vyrovnávat, neboť i Milovice si začínaly vytvářet několik šancí, ve kterých ovšem v drtivé většině narazily na skvěle chytajícího Dana Holuba. Díky zvýšené útočné aktivitě Milovických borců se nám často dařilo přecházet do rychlých brejků, ze kterých těžili zejména naši rychlonozí hráči. Nebýt také skvěle chytajícího Milovického gólmana, mohli jsme zvítězit klidně i větším brankovým rozdílem. K naší velké spokojenosti jsem i druhou půli vyhráli v poměru 3:1 a mohli jsme se tak radovat z celkového vítězství 6:1. Ačkoliv panuje z výsledku a předvedené hry převážně spokojenost, nechtěli bychom z tohoto zápasu dělat velké haló, neboť mužstvo Milovic bylo velmi omlazené, sezóna je ještě dlouhá a my máme pořád na čem pracovat. Kluci si ovšem za předvedený výkon samozřejmě pochvalu zaslouží.