Starší žáci skončili na halovém turnaji v Říčanech druzí

V neděli 22.1. se starší žáci zúčastnili halového turnaje v Říčanech. Turnaje se zúčastnilo 7 týmů a hrálo se systémem každý s každým.

První zápas nás čekal proti domácímu týmu Říčan. Jelikož to byl náš první turnaj po dlouhé době, tak jsme nevěděli, co nás vlastně čeká. Rozehranější tým Říčan na nás od první minuty nastoupil a kluci se statečně bránili. Výborným výkonem se zaskvěl brankář Dan Holub, který náš tým nejen během tohoto zápasu, ale i celého turnaje držel vynikajícími zákroky. Zápas jsme díky dobrému pressinku Péti Pitry dokázali zremizovat na konečných 1:1.

V druhém zápase nás čekal fyzicky vyspělý tým z Velimi. Bohužel jsme prospali začátek zápasu a šli do rychlé ztráty 2:0, načež rychle snížil svým druhým gólem na turnaji Péťa Pitra. Následovalo několik závarů před soupeřovou svatyní, bohužel díky kvalitnímu výkonu gólmana a pořádné dávce smůly jsme nedokázali vyrovnat a soupeř nám znovu odskočil do dvoubrankového vedení, kterým zápas skončil – 3:1.

Následně nás čekal dvojzápas s dvěma týmy Slavoje Podolí. První zápas jsme hráli proti “A” týmu. Ze zpětného pohledu se jednalo o náš herně nejlepší zápas na turnaji. Soupeře jsme doslova mleli a jeho případné kontry spolehlivě likvidoval Dan Holub v bráně. Bohužel následoval festival našich neproměněných šancí, kdy jsme nedali doslova i nemožné:-) Následně jsme nevyužili ani početní převahu 4 na 3 a zápas skončil pro nás krutým výsledkem 0:0. Poté jsme hráli i s “B” týmem Slavoje, kdy jsme sice rychle prohrávali, ale kluci se nevzdali a krásnými góly Péti Pitry a Martina Lepky z přímého kopu v poslední minutě zápas otočili.

Z pohledu konečného umístění nás čekal klíčový zápas s týmem z Labského Kostelce. Zápas byl oboustranně nervózní, oba týmy držely spolehliví brankáři. Herně vyrovnaný zápas rozhodl 40 sekund před koncem dorážkou do prázdné brány Míra Šmíd.

Díky výhře nad Kostelcem nám bylo víceméně jasné, že jsme stále v boji o medaile. V posledním zápase nás čekal evidentně mladší a herně slabší tým z Klíčan. Před zápasem jsme na kluky apelovali, aby zápas nepodcenili a nastříleli, pokud možno, co nejvíce branek, které nám v medailovém boji mohly hodně pomoct. Kluci k zápasu nastoupili zodpovědně a od první minuty soupeře válcovali. Skóre se zastavilo na stavu 8:0 v náš prospěch, kdy se postupně prosadili 4x Martin Lepka, 2x Péťa Pitra a po jednom gólu přidali Míra Šmíd a Martin Dvořák.

Jelikož jsme během turnaje nesledovali, kdo má kolik bodů, bylo pro nás celkové druhé místo velmi příjemným překvapením. Klukům tímto ještě jednou GRATULUJEME, že se i v konkurenci pražských týmů a týmů z vyšších soutěží neztratili a herně byli více než vyrovnaným soupeřem.

Sestava – Holub D. – Dvořák M., Šmíd M., Vostruha A., Zich F. – Kos. A, Hrabánek J., Pitra P., Lepka M.