FK Litol – Drahelice 9:0 (5:0) 26. 3. 2023

Sestava: D. Holub – V. Karamon, M. Dvořák, A. Kos, R. Martínek,  J. Hrabánek (C), A. Vostruha, M. Lepka, F. Zich, T. Prokop, P. Pitra

Lavička: A. Fér, J. Špeta, A. Šesták, M. Srp, M. Róza,

K prvnímu jarnímu mistrovskému utkání k nám v neděli zavítal soupeř z Drahelic. Před zápasem u nás panovaly největší obavy ani ne tak z formy hráčů, ale z hrací plochy, na které jsme skoro 5 měsíců nehráli. Naštěstí se naše obavy nenaplnily a hřiště bylo na kombinační fotbal skvěle připraveno, čímž chceme všem, kdo se o hřiště starají, poděkovat!

Samotné utkání mělo jednoznačný průběh. Již před zápasem jsme na kluky apelovali, aby soupeře nepodcenili a od první minuty ho nenechali ani na chvíli vydechnout. Přesně to kluci splnili do puntíku a na soupeře od první minuty vlétli jako opravdoví sršni. Po několika neproměněných šancích se prosadil výstavní šajtlí z hranice vápna náš bombarďák Péťa Pitra, který do konce zápasu zaznamenal ještě další 3 góly! Soupeř hrozil z výborně zahrávaných standardních situací, naštěstí žádná z jeho šancí neskončila v naší brance. Jinak jsme ale předváděli poměrně kvalitní a účinnou kombinační hru, která do konce poločasu vyústila v gól Jindry Špety a „padající list“ Fíly Zicha. Do kabin jsme tedy odcházeli za stavu 5:0.

O poločase jsme kluky naváděli ke kvalitnějšímu bránění standardních situací a větší komunikaci. Došlo také na střídaní, kdy jsme do útoku vyslali primárním povoláním gólmana, Dana Holuba. Jeho místo v naší svatyni naopak zaujal Adam Šesták.

Druhý poločas probíhal podle podobného scénáře jako ten první. Kluci hladoví po gólech se dále prosazovali pestrou paletou dovedností, kombinačními akcemi počínaje a individuálními průniky konče. Další gól přidal po pěkné kombinaci „z první“ Jindra Špeta, následně se počtvrté po rychlém samostatném průniku prosadil Péťa Pitra. Na závěr se ukázal také Dan Holub, který si nejdříve klamavých pohybem vychutnal gólmana soupeře a následně přidal z úhlu ještě jeden gól. Konečné skóre tedy činilo 9:0.

Kluky chválíme za přístup k zápasu, neustálý hlad po gólech za jakéhokoli stavu a předvedenou hru. Kluci si mimo jiné měli šanci vyzkoušet pro ně neobvyklé pozice, za což jsme jako trenéři velmi rádi.

Pravý test naší formy ale přijde až příští víkend, kdy zavítáme na hřiště současného lídra soutěže, Všejan/Strak, kterému máme výsledkově po podzimu co vracet.

Děkujeme přítomným fanouškům za podporu a tímto je zveme na další utkání ve Všejanech hrané v sobotu 1.4. od 13:00.