Straky/Struhy : FK Litol (dorost) 1:3

Sestava:  Prach – Rozlivek, Droberjar, Šípek –  Fárka – Šimon, Lepka M., Janík, Haken -Lepka L., Řehák

Lavička:  Svoboda, Pitra, Roza, Shliapin, Holub

Branka:  72. (p). a 87. Řehák, 90+1. (p) Lepka L.  Poločas 1:0

První jarní cesta k utkání nás zavedla do nedalekých Strak. Věděli jsme, že nás čeká opravdu těžké utkání a že domácí jsou opravdu nepříjemný a těžký soupeř. Vždyť také z dosavadních 7 utkání v domácím prostředí vybojovali 7 výher a právem atakují „medajlová“ místa v tabulky.

Před samotným utkáním jsme si řekli jak asi bychom chtěli hrát a hlavně, že se musíme vyvarovat zbytečných faulů okolo naší šestnáctky, jelikož soupeř měl výraznou výškovou převahu. Jak už to ale tak bývá skutečnost byla trošku jiná a během úvodní čtvrthodinky jsme soupeři dovolili asi 5 standartních situací a dostali se tím pádem pod tlak. Z tohoto tlaku ale soupeř udeřil pouze jednou, když po jedné standartní situaci nám míč propadl na zadní tyč, kde se nacházel osamocený hráč Strak a bylo to 1:0. Po inkasované brance jsme malinko pozměnili posty některých hráčů, protože zejména střed pole jasně opanovali domácí, ani ne tak fotbalově, protože máme šikovné hráče, ale svojí zdravou agresivitou a důrazem, který nám dělal celý první poločas obrovské problémy a můžeme být rádi, že i díky opět skvěle chytajícímu Denisovi jsme šli do kabin pouze s mankem jedné branky a nutno dodat, že naprosto zaslouženě, jelikož jsme za celý poločas nebyli schopni ohrozit soupeřovu branku.

O poločase jsme udělali několik změn, ať už personálních tak hlavně v pozicích některých hráčů. Bylo potřeba získat střed hřiště, proto jsme na vývoj utkání reagovali posunutím Leoše Rozlivka do středu hřiště a očekávali, že Leoš svou postavou a schopností vyhrávat souboje dodá potřebný důraz a tím získáme střed hřiště. To se také postupem času stalo a obraz hry se proti první půli změnil. Najednou jsme to byli my kdo měl více ze hry, ale soupeř hrál stále zodpovědně, bez chyb a vůbec nás nepouštěl do šancí. S blížícím se koncem zápasu jsme poslali na plac čerstvé hráče a věřili, že dokážeme soupeře k nějaké chybě přinutit. To se také stalo v 72. minutě, když se ke svému typickém náběhu dostal Kuba Řehák a v souboji 1na1 dokázal přehrát domácího obránce, který ho stačil pouze faulovat v pokutovém území a nemohlo následovat nic jiného než pokutový kop. Sám Kuba bezpečně proměnil 1:1. Od této chvíle jsme měli navrch, ale šance jsme si žádné nepřipravili. Pár minut před koncem jsme ale zkusili zariskovat a poslali do hry debitujícího žáka v dorosteneckém týmu Petra Pitru, tím jsme přešli do rozestavení se třemi útočníky a chtěli zápas zlomit na naší stranu. Když už to vypadalo, že zápas skončí nerozhodně, tak jsme dokázali udeřit. Jirka Svoboda skvěle vybojoval míč, ihned posunul „nahoru“ na Lukáše Rozu a ten vynikající průnikovou přihrávkou našel v náběhu Kubu Řeháka, který se vyhnul offsidové pasti a tváří tvář domácímu brankáři nezaváhal a poslal naše barvy do vedení. Tohle byla akce podle mého gusta a přesně podle hesla: Nečekej na chybu soupeře, ale donuť ho k chybě. V posledních pár minutách se snažil soupeř aspoň o vyrovnání, ale mi naopak do již rozhozené obrany udeřili ještě jednou, když byl při zakončení faulován v pokutovém území Lukáš Lepka a sám z pokutového kopu  stanovil výsledek utkání na  1:3 z pohledu domácích.

Celkové hodnocení zápasu je takové, že to bylo utkání bojovné než fotbalové, utkání dvou rozdílných poločasů a sportovně si musíme přiznat, že za první poločas si zasloužil vyhrát soupeř a za druhý my. Tentokrát rozhodla naše produktivita se kterou máme občas problém, skvělý Prach, který v první půli kryl dvě tutové šance domácích a dal nám šanci po přestávce utkání otočit, o 100% zlepšený výkon ve druhém poločase a hlavně naše kondiční připravenost. I druhý zápas na jaře jsme totiž dokázali ve druhém poločase soupeře přeběhat.