Všejany/Straky – FK Litol (st.žáci) 2:2 (1. 4. 2023)

Sestava: Holub D., V. Karamon, M. Dvořák, A. Kos, R. Martínek, A. Vostruha, J. Hrabánek (C), M. Lepka, F. Zich, P. Pitra, A. Fér

Lavička: A. Šesták, M. Róza, S. Schrötter

Za aprílového počasí jsme vyrazili k mistrovskému utkání, tentokrát nás čekal první tým tabulky, Všejany. Vzhledem k počasí a stavu hřiště jsme se obávali, že se zápas změní ve válku, ve které by nejspíš fyzicky vyspělý soupeř tahal za delší konec.

Začátek zápasu byl opatrný a plný nepřesností na obou stranách, ani jeden tým nechtěl udělat chybu. S postupem času se kluci zklidnili, začali držet balon a kombinovat. Bohužel nám na rychlém povrchu nevycházela naše největší zbraň, a to průnikovky do vysoké obrany soupeře, které brankář soupeře spolehlivě sbíral. Naopak se projevila naše největší slabina – nedůraz při obranných standardních situacích. Soupeř naši nedůslednosti využil a střelou z hranice vápna po rohovém kopu otevřel skóre. Za chvíli soupeř zdvojnásobil své vedení, kdy z penaltového puntíku potrestal naší nepřesnou přihrávku a následný faul. Kluci se ale nevzdali a po poněkud šťastné střele Fíly Zicha stihli zápas do poločasu alespoň zkorigovat.

Do druhé půle jsme chtěli nastoupit s větším klidem na balonu a soustředit se na základní věci jako zpracování balonu a přesné přihrávky, které nám na těžkém terénu dělaly problémy a způsobily oba inkasované góly. Dále jsem na kluky apeloval, aby se nebáli na sebe vzít v rozhodujících situacích odpovědnost a nepřenechávali ji na jiné. To se povedlo a do druhé půle nastoupil sebevědomější tým. Naše herní převaha se konečně začala přetavovat v šance, které nejdřív pochytal soupeřův brankář, následně se ale z tečovaného přímého kopu prosadil kapitán Jirka Hrabánek. Z obou týmů bylo cítit, že chtějí vyhrát a hrálo se nahoru-dolů. Nejprve nás dvakrát podržel fantastický Dan Holub a následně jsme bohužel neproměnili samostatný únik, zápas tedy skončil spravedlivou remízou 2:2.

Kluky chci pochválit za neuvěřitelné nasazení a vůli vyhrát spojenou s kvalitní hrou především ve druhé půli! Takovéto zápasy jsou pro nás cennější, a pro kluky i zábavnější, než jednoznačné zápasy na jednu nebo druhou stranu.