FK Litol – AFK Semice 3:1 9. 4. 2023

Sestava: D. Holub – V. Karamon, M. Šmíd, J. Hrabánek (C), S. Schrötter – F. Zich, M. Roza, M. Lepka – A. Fér, P. Pitra, R. Martínek

Lavička: T. Prokop, M. Srp

Do dalšího domácího zápasu jsme nastoupili proti nedalekým Semicím. Před zápasem jsme měli z důvodu nemocí a velikonočních prázdnin trochu problém poskládat sestavu, což na druhou stranu poskytlo větší hrací čas nadějím z mladších žáků.

Do zápasu jsme vstoupili poměrně aktivně, ovšem organizovaný soupeř nám při zakládání útoků dělal problémy. Naštěstí nám nepřesným výhozem pomohl hostující gólman, který nekompromisně potrestal Ráďa Martínek – 1:0. Následně přišel úsek zhruba 15 minut kdy jsme měli několik příležitostí zvýšit vedení, bohužel jsme pokaždé ztroskotali na nepřesné střele nebo dobrém zákroku brankáře. Soupeř hrozil zejména svým důrazem a rychlostí, se kterými naopak my máme problémy. Po několikátém závaru a nedůrazu ve vlastní obraně se soupeř prosadil střelou zpoza vápna, do kabin šel tedy na koni soupeř za stavu 1:1.

To, jak nás soupeř posledních 10 minut prvního poločasu doslova přejížděl, jsme si museli v kabině důrazně vysvětlit a pochopit, že fotbal holt občas bolí a to spíše ty, kteří chodí do soubojů na půl plynu. Naší důraznou domluvu naštěstí kluci vzali vážně a do druhého poločasu nastoupil odhodlanější tým. Na začátku poločasu nás sice soupeř standardními situacemi několikrát zatlačil k vlastnímu vápnu, díky 50 metrovému úprku Péti Pitry a následné přesné střele Martina Lepky jsme se znovu ujali vedení. Od té doby bylo na hřišti pouze jedno mužstvo, to naše. Kluci začali více kombinovat a byli neustálou hrozbou pro soupeřovu obranu, po jedné krásné akci a centru uklidil míč do brány podruhé Ráďa Martínek. Konec zápasu už díky odevzdanému soupeři probíhal formou přečíslení na soupeřovu obranu, žádný z útoků jsme ale nevyřešili kvalitně, což by nás příště mohlo mrzet.

Klukům gratulujeme k vítězství, ale předvedená hra tentokrát měla své mouchy, představovali bychom si týmovější pojetí s hezkými kombinacemi, než předržování balonu jednotlivců, na tom musíme na trénincích zamakat.

V neposlední řadě gratulujeme Ráďovi Martínkovi ke dvěma gólům a chválíme za sebevědomé řešení obou situací, o kterých se na trénincích často bavíme. Výborně, Ráďo!

Rodičům a fanouškům děkujeme za podporu a doufáme, že nás v hojném podpoříte i v příštím zápase 23.4. od 14:00 na Bohemii Poděbrady!