Sokol Drahelice – FK Litol/Lysá (st. žáci) 2:4 (28.4.24)

Sestava: Pivoňka V. – Sodomka P., Valtr V., Kos A. (C), Volf Š., Šmíd M., Roza M., Prokop T., Martínek R., Robenek F., Procházka S.

Lavička: Špeta J., Štěpán A., Hrabalová K., Pelichovský M.

Góly: T. Prokop, J. Špeta 2x, R. Martínek

K dalšímu mistráku jsme cestovali do Drahelic, kde nás čekal místní Sokol. Do zápasu jsme šli po čtrnáctidenní pauze, proto jsem věřil, že kluci budou dostatečně natěšení. Hlavním mottem zápasu bylo soupeře zbytečně nepodcenit, jelikož na jaře zaznamenal výsledkový progres a potrápil prakticky všechny soupeře.

Už během týdne jsme se připravovali na hru proti hlubokému bloku a naše očekávání se naplnilo. Houževnatě bránící a bojující tým Drahelic nám opravdu  nedal zadarmo ani metr vlastní poloviny. Po třech břevnech a jednom neproměněném úniku jsme se (konečně) gólově prosadili. Po rohovém kopu si našel odražený míč Toby Prokop a po vzoru Kevina de Bruyneho vymetl pravou šibenici ve chvíli, kdy soupeř byl prakticky v deseti hráčích v malém vápně. Poločas tedy skončil skóre 0:1.

Do druhé půle nebylo moc co měnit, výkon měl i přes obtížný terén dobré parametry, dařila se nám výstavba hry, jen to chtělo proměňovat šance a využít velké množství rohových kopů. Do druhé půle jsme vlétli ukázkově. Jindra Špeta byl za svoji aktivitu odměněn gólem, kdy jeho tečovaná střela z hranice vápna skončila za zády gólmana. Druhý gól nás ale ukolébal a začali jsme si zbytečně ztěžovat vlastní rozehrávku nesmyslnými kličkami. Soupeř navíc po ojedinělé akci dokázal snížit na 1:2. „Naštěstí“ jsme se v podobné situaci už ocitli nesčetněkrát, kluci zachovali chladnou hlavu a po učebnicovém dohrání balonu za obranu nám vedení vrátil Ráďa Martínek, který má na jaře bilanci co zápas, to gól. Čtvrtý gól přidal po neuvěřitelné pumelici z dálky Jindra Špeta, čímž pojistil naše vítězství. V závěru soupeř ještě dokázal snížit, kdy se (pravděpodobně) centr snesl nechytatelně do naší branky. Dostali jsme tedy z jedné střely na branku dva góly, což je samo o sobě také umění 🙂

Ze zápasu mám rozporuplné pocity. Na jedné straně byl především v první půli zajímavý a kvalitní fotbalový výkon, na straně druhé nízká produktivita a nevyužití skvěle zahrávaných rohových kopů z kopaček Tobyho Prokopa i Freda Štěpána. Do budoucna se musíme vyvarovat také „výpadků“ v defenzivě, které by se nám jednou mohly vymstít. V neposlední řadě děkujeme týmu Drahelic za férový a klidný zápas a našim skvělým fanouškům za podporu! Těšíme se na Vás v sobotu 4.5., kdy budeme hostit od 16:00 na Slovanu tým Lovčice/Chlumec.