FK Litol
Oficiální stránky klubu

SK Krakovany : FK Litol (dorost) 3:9

Sestava:  Prach – Dvořák, Rozlivek, Hrabánek, Šípek – Bašus, Rovnaník, Zich – Pitra, Šimon, Shliapin  Lavička:   Řehák, Janík, Droberjar, Fárka, Haken

Branky:  8., 81. Šimon, 28. Pitra, 35. Zich, 47., 58., 78. a 84. Řehák, 50. Janík     Poločas 1:3

V chladném nedělním dopoledni jsme jeli sehrát další mistrovské utkání k suverénně poslednímu týmu tabulky SK Krakovany. Z tohoto utkání jsme chtěli jednoznačně všechny body do Litole, což jsme splnili, ale zároveň jsme chtěli dát větší herní prostor v základní sestavě klukům, kteří často do utkání naskakují z lavičky a očekávali jsme, že kluci budou hladoví po úspěchu. Bohužel to nebylo na hřišti v prvních 25minutách vůbec vidět. Ano fotbalovost byla jednoznačně na naší straně, dokonce začátek zápasu byl jednoznačně v naší režii a hned 8. minutě jsme vedli 1:0. Jenže po úvodní brance přišlo uspokojení a rychlé vystřízlivění v podobě několika hrubých individuálních chyb a ve 12.min bylo srovnáno. Vyrovnávací gól nás trošku vykolejil a další minuty jsme byli sice lepším týmem, ale naše hra nebyla vůbec dobrá. Chyběl nám pohyb, kombinace a hlavně chuť bojovat. Nicméně do poločasu jsme dokázali vstřelit další dvě branky a odskočili snaživě bojujícímu soupeři na 3:1.

Do druhé půle jsme vstoupili o poznání lépe a za pět minut bylo defakto rozhodnuto, když jsme během té doby vstřelili dvě branky.  Od té doby se utkání dohrávalo v poklidném tempu. Domácí se sympaticky snažili a odměnou jim byli další dvě branky v naší síti, ale kvalita byla přeci jen na naší straně a skóre postupně narůstalo až se zastavilo na číslech 9:3 pro nás. 

Co si z tohoto zápasu vzít? Tak pozitivního třeba: Dokázali jsme nastřílet 9 branek, snad jsme dokázali znovu probudit kanonýra Řeháka, který se trefil 4x a to je ale z pozitivního hlediska asi všechno. 

A negativního? Ke vší úctě k soupeři nechat si dát tři branky od posledního týmu je moc, další neproměněná penalta, chybějící aktivita a můžu pokračovat dále. 

Možná si teď po přečtení těchto následujících slov někteří fanoušci řeknou vždyť vyhráli 9:3 tak co to ten trenér píše. Ano vím přesně co píšu, a vím jak chceme aby naše hra vypadala. A proto jsem dnes velice nespokojený. Tak jak jsme kluky velice chválili za výkon proti Brodu, i když jsme na body nedosáhli tak dnes s předvedenou hrou nemůžeme být vůbec spokojený a jak jsme již několikrát avizovali, nás nezajímá pouze výsledek, ale především způsob hry jakou jsme k výsledku došli a dnes z toho našeho stylu hry nebylo na hřišti vůbec ale vůbec nic. Takže povinnost splněna, teď pořádně potrénovat a v sobu 27.4. od 10.00h nás s sršním hnízdě čeká soupeř o poznání těžší, soupeř který je v tabulce na čtvrtém místě, tedy příčku před mladými sršni a na kterého ztrácíme pouze bod, tedy tým AFK Pečky. 

Takže přijďte nás povzbudit, budeme potřebovat každého fanouška.

 

Za realizační tým

Tomáš Zikmund