FK Litol (dorost) : SK UNION Čelákovice -3:0

Sestava:  Prach – Dvořák, Rozlivek, Droberjar, Bašus – Hrabánek – Šimon, Janík, Fárka, Haken – Řehák  Lavička:   Shliapin, Zich, Pitra, Rovnaník

Branky:  73. Šimon, 76. Zich, 89. Pitra Poločas 0:0

V krásném slunečném sobotním dopoledni nás čekal další domácí zápas 1.A třídy dorostu. Tentokráte se jednalo o malé derby s týmem SK UNION Čelákovice.

Soupeři jsme měli po podzimní porážce 0:4 co vracet. Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně a navázat na velmi dobrý výkon z minulého utkání. Bohužel, jak už je u nás tak trošku zvykem, po povedeném výkonu přišlo uspokojení. Do samotného utkání jsme nevstoupili vůbec dobře, chybělo nám skoro vše, co náš tým většinou zdobí, tedy nasazení, bojovnost, ale především pak pohyb, aktivita, fotbalovost a hlavně touha po vítězství. Celý první poločas byl z naší strany nemastný neslaný. Přizpůsobili jsme se soupeři k jeho stylu hry a nakopávali jsme pouze dlouhé míče na naše útočníky, kteří se pak ale vůbec nedostali do hry. Nevyužívali jsme střední záložníky, chyběla nám mezihra a ani naše šikovná křídla jsme nedostali do hry. Naštěstí jediné, co nám fungovalo, byla hra dozadu, a proto taky poločas skončil bez branek.

Před druhým poločasem jsme si v kabině vyříkali proč nehrajeme to co jsme chtěli. Co musíme udělat, abychom uspěli. Změnili jsme rozestavení, protože jsme se chtěli více tlačit do útoku a utkání zlomit na naší stranu. To vše se na naší hře brzy projevilo a konečně jsme začali více kombinovat, drželi míč na zemi a začali soupeře postupem času přehrávat. Začali jsme si vytvářet šance, přibývalo standartních situací, ale jediné, co našemu výkonu ve druhém poločase dlouho chybělo byly góly. S blížícím se závěrem zápasu náš výkon gradoval a soupeř začal chybovat čehož jsme využili a v 73. minutě otevřel skóre po krásné individuální akci Vítek Šimon a o necelé tři minuty později přišla krásná kombinační akce, kdy jsme si na útočné polovině vyměnili několikrát míč, který se dostal ke Kubovi Řehákovi, ten si poradil v souboji jeden na jednoho s obránce, protáhl se podél brankové čáry do vápna a krásnou zpětnou přihrávkou vyzval ke skórování Filipa Zicha, který zakončil naprosto s přehledem z hranice velkého pokutového území placírkou „za háčky“. Po této brance soupeř hru více otevřel a nám se povedlo v poslední minutě zápasu přidat třetí branku o kterou se postaral Petro Pitra.

Utkání jsme tedy nakonec zvládli jak výsledkově, tak ve druhém poločase i herně. Opět se ale ukázalo, že k dobrému výsledku vede jen těžká dřina a nic nepřijde samo. Naštěstí máme velice dobře připravený tým jak po fyzické stránce, tak hlavně jsou kluci velice dobře nastaveni mentálně. Věří v sami sebe a dokáží to ukázat na hřišti. V neposlední řadě se sluší poděkovat i fantastickým fanouškům, kteří na naše mladé sršně chodí v úctyhodném počtu a svým fanděním dokáží kluky správně motivovat.