FK Litol/Lysá (st. žáci) – AFK Semice 6:2 – 14. 4. 24

Sestava: V. Pivoňka – Š. Volf, A. Kos, V. Valtr, D. Hudec – M. Šmíd, S. Schrötter, M. Roza, A. Štěpán, K. Hrabalová, R. Martínek (C)

Náhradníci: J. Špeta, F. Robenek, T. Prokop

Góly: J. Špeta, F. Robenek, R. Martínek, T. Prokop, S. Schrötter, M. ROza

První domácí zápas jarní části jsme přivítali známého soupeře ze Semic. Jelikož se se Semicemi v průběhu let potkáváme neustále, oba týmy už přesně ví, co od sebe čekat. Bylo pro to na nás vymyslet něco nového, čím bychom mohli soupeře překvapit.

Samotný vstup do zápasu nebyl vůbec špatný. Byli jsme aktivní a kontrolovali průběh hry, bohužel jsme neproměnili dvě slibné příležitosti, tím pustili soupeře do hry a nechali ho dokonce otevřít skóre. Naší velkou zbraní na jaře jsou rohové kopy, zejména díky jejich perfektní exekuci ať už z kopačky Freda Štěpána, nebo Domči Hudce. Naštěstí jeden z těchto rohových kopů doletěl až k Jindrovi Špetovi, který se zblízka nemýlil – 1:1. Doufal jsem, že tento gól kluky restartuje, ale bohužel opak byl pravdou a pokračovali jsme v poněkud mdlém výkonu. Soupeř dokonce zahrával pokutový kop, který naštěstí pro nás neproměnil. A to byl zřejmě pro nás potřebný budíček. Poslední desetiminutovka první půle se odehrávala v naší režii a vyústila v krásný gól Fandy Robenka z 25 metrů. Do kabin jsme tedy šli s vedením 2:1. S výkonem jsme ale spokojeni být nemohli.

Druhá půle už bylo ale jiné kafe. Od začátku druhého poločasu jsme zlepšili pohyb a začali hrát více týmově. Odměnou pro nás byl pojišťovací gól Rádi Martínka, který z vápna propálil gólmana. Nic nenasvědčovalo tomu, že bychom zápas neměli zvládnout, hru jsme ovládali a vytvářeli si další náznaky. Bohužel to bychom nebyli my, abychom si zápas smolně nezkomplikovali, kdy se po ojedinělém závaru před naší brankou odrazil míč přímo ke kopačkám soupeřova útočníka, který snížil na 3:2. Semice cítili, že ještě mají šanci se zápasem něco udělat a zatlačili naše borce před vlastní vápno. Naštěstí díky výborným výběhům mimo vápno a několika dobrým zákrokům Vojty Pivoňky se soupeř neprosadil. My mezitím hrozili zejména z protiútoků, Fred Štěpán přesprintoval obránce, a brejk dva na jednoho společně s Tobym Prokopem vyřešil naprosto ukázkově a druhý jmenovaný zápas definitivně rozhodl. V závěru už jsme hru kontrolovali a soupeři postupně přidal krásný gól po individuální akci Séba Schrötter a v závěru zvýšil na příjemných 6:2 z dorážky Maty Roza.

Celkově byl herní výkon zejména v druhé půli velmi zajímavý a kvalitní. Bohužel náš způsob hry občas až příliš ovlivňují obdržené góly, máme tedy na čem pracovat. Na šesti vstřelených gólech si nejvíce cením, že ho dalo šest různých střelců, což hodně vypovídá o kvalitě týmu.

V neposlední řadě děkujeme rodičům za podporu, speciální poděkování patří paní Rozové, která pro naše hráče pravidelně vytváří naprosto perfektní občerstvení během zápasů, moc děkujeme!

Příští víkend máme pauzu, představíme se tedy až v neděli 24.4. na hřišti Sokolu Drahelice.