Slovan Poděbrady – FK Litol – dorost 1:5 (0:2 poločas)

Poslední uplynulá sobota nám přinesla první zápas našeho dorostu, která zavítal do hezkého areálu Slovanu v Poděbradech. Náš tým nepřijel úplný, protože spousta hráčů ještě kvůli dovoleným, táborům apod. nebyla k dispozici.

Před zápasem jsme se snažili hráčům připomenout, že se jedná o mistrovské utkání, a proto je potřeba na začátku nezaspat a rovnou fungovat a bojovat od první minuty. To se relativně podařilo a snažili jsme se hrát kombinačně, z čehož vyplynuly chvílemi velmi hezké akce, vše však končilo před pokutovým územím našeho soupeře, nebyli jsme schopni pořádně vyzkoušet gólmana a ohrozit branku. První gól padl po individuální akci „pana inženýra“ Steinera, který všechny přítomné (a tuším, že vlastně možná i sám sebe 😊) překvapil pěkným sólovým únikem a razantním zakončením. To bylo to, co jsme v tu chvíli potřebovali. Bohužel naše útoky končily především rohy z pravé strany, díky Kubovi Hejzlarovi a Kubovi Řehákovi se nám odtud dařilo kopat doslova jeden roh za druhým, ale ohrožení z toho bylo pouze jedno, a to po signálu, kdy branku ohrozil Šuby, gólman soupeře ale byl pozorný a střelu vytáhl nad břevno. Do poločasu se podařilo nakonec Řehymu prolomit střelecké prokletí a i díky nemalého přispění brankáře Slovanu jsme tak šli do kabin za příznivého skóre 0:2.

Druhá půle nabídla bojovný výkon z obou stran, kde se podařilo zúročit tuto bojovnost a snahu třetím gólem – kapitán Martin Šubrt ze střední vzdálenosti pěkně prostřelil gólmana domácích.
Následovala branka v sobotu velice dobře hrajícího Vítka Šimona a gól si nakonec dal i náš (ten den náhradní) brankář Šimon Haizler, kterému se podařilo po centru z pravé strany „špičičkou“ skórovat. Je škoda, že jsme obdrželi po zbytečném faulu gól ze standardní situace, kdy jsme nedokázali z prostoru od branky odklidit míč a ten skončil po několika odrazech nakonec u nás v bráně. Myslím, že čisté konto by si jinak výborně chytající Denis Prach zasloužil.
Chtěl bych klukům poděkovat za bojovný výkon, který byl chvílemi velmi koukatelný a rád bych zmínil veliký přínos nově příchozích hráčů ze žáků, kteří se předvedli ve velice dobrém světle. Jen aby nám to takto zůstalo, těšíme se již na další utkání. Je potřeba z naší strany zlepšit standardní situace a proměňování šancí. Těch jsme měli spoustu a přijdou určitě ještě utkání, kdy jich tolik mít nebudeme, a tím pádem zahození každé z nich bude moct znamenat bodovou ztrátu!