FK Litol
Oficiální stránky klubu

SK Sokoleč (dorost) – FK Litol 1:1 (0:0)

Sestava: Prach – Mazáček, Šubrt ©, Steiner – Fárka, Droberjar, Řehák, Rozlivek – Lepka, Špitálník, Němec

Góly za FK Litol: Špitálník

Od posledního zápasu se Semicemi jsme měli pouze několik dní na přípravu před dalším těžkým utkáním. V tomto mezidobí jsme se snažili promítnout si poslední utkání, které se sice ne úplně vydařilo, nicméně z výchovného pohledu mělo pozitivní vliv.

Před zápasem jsme si řekli, že musíme bojovat, pokud chceme uhrát na venkovním hřišti soupeře nějaké body. Cesta nás zavedla na hřiště velice nepříjemného soupeře, který se aktuálně nachází na samé špici tabulky – Sokolče.

Od začátku zápasu se nám dařilo dodržovat pokyny a BOJOVALI jsme, ano, to byla ta věc, co nám v posledních utkáních tolik chyběla. Hra se přelévala od jednoho vápna k druhému a byla velice vyrovnaná. Šancí bylo poskromnu. První vyloženou šanci jsme si vytvořili my, kdy Vasyl Pokovba zůstal sám před bránou, kam dostal míč a bohužel se mu nepovedlo s rozvahou zakončit, ale jen zbrkle kopl míč vedle brány – škoda. Konec poločasu se blížil a potkala nás nepříjemná situace, kdy Jirka Droberjar alias „Drobek“ inkasoval v souboji ránu do hlavy. Vzhledem k tomu, že se necítil dobře, do druhého poločasu jsme ho již nenasadili a nechali odjet na kontrolu k lékaři. Tímto bych rád Jirkovi popřál brzký návrat. J Střed pole, kam nám celkově chybí hráči, jsme obsadili Robinem, který dostal ryze defenzivní úkoly.

Druhá půle se odehrávala v režii té úvodní, první vyloženou šanci jsme si dokázali vytvořit my, ale gólman soupeře předvedl vynikající zákrok a střelu (mám pocit Lukáše Lepky), vytěsnil nad břevno.

Pak málem pro změnu udeřil soupeř, kdy z levé strany po zemi přihrával do vápna a nebýt skvělého gólmana Denise Pracha, který v situaci jeden na jednoho chytil jasný gól, soupeř by se radoval.

Nestalo se tak, a proto zápas pokračoval za stavu 0:0. Nakonec né moc dlouho, na vysoký míč si naskočil náš Karel „Carlos“ Špitálník a hlavou přehodil brankáře domácích – 0:1.

Dalších několik minut jsme byli jistí v obraně a především zlepšená komunikace a dobré čtení hry našeho gólmana neumožnily soupeři nějak významně ohrožovat naši bránu. To se mu povedlo až z volného přímého kopu, dokonce gólově, kdy se Denis sice míče dotkl, nicméně se mu už nepovedlo ho vytěsnit mimo bránu. Škoda, že tomuto přímáku předcházel relativně zbytečný faul před naším vápnem.

Do konce zápasu se již nic dramatického nestalo. Chtěli bychom poděkovat našemu týmu, který alespoň pro dnešek dokázal, že si naše apely dokáže vzít k srdci a bojovným výkonem si tak vezeme cenný bod z venkovního zápasu. I kdybychom prohráli, na nasazení našich hráčů jako takové bychom nemohli říci ani slovo.

Moc díky za to, co jste dnes předvedli – tak by to mělo být… Drobkovi přejeme brzké uzdravení.

Za trenérský tým

Martin Špecián