AFK Semice – FK Litol 3:3 (2:2)

Sestava: Prach – Furgalák, Steiner, Fárka – Droberjar, Hejzlar, Šubrt ©, Špitálník – Lepka, Rozlivek, Řehák

Góly za FK Litol: Rozlivek, Řehák, Lepka

Zápas, který nám měl jasně ukázat, jak na tom aktuálně výkonnostně jsme, se odehrál toto úterý v Semicích. Zápas jsme na žádost domácích rádi přeložili z listopadu na říjen, a to hlavně z důvodu vhodnějšího počasí a stavu hrací plochy.

Zápas se nesl ve znamení těch posledních, a to hlavně tím, že jsme do zápasu výborně vlétli  – po sedmi minutách se nám podařilo vést o dvě branky. V poslední době nám tento stav příliš nesedí a po dvougólovém vedení naše aktivita na hřišti opět začala uvadat a z toho pramenily dva góly soupeře ještě do konce prvního poločasu. Musím říct, že jsme se do šaten těšili na to, abychom si zhodnotili posledních 30 minut před pauzou a řekli si, co chceme ve druhé půli změnit.

Druhá půle pro nás nezačala zrovna šťastně, fyzicky zdatnější soupeř nás doslova zmáčkl ve vlastním vápně a ohrožoval naší bránu z jednoho rohu za druhým. Dobrých dvacet minut se nám nedařilo z tohoto „pressu“ dostat, když už se to ale podařilo, pak se vší parádou. V 71. minutě se prosadil jinak celý zápas téměř neviditelný Lukáš Lepka a to byl moment, který jsme potřebovali. V tu chvíli se nám vhrnula do žil čerstvá krev a ukázali jsme, že bojovný výkon předvést umíme. Hlavně u hráčů menšího vzrůstu bylo enormně vidět, jak najednou svou bojovností dokážou obírat o míč i hráče věkově starší i výškově nesrovnatelné. V tu chvíli jsme si věřili, že zápas dovedeme do zdárného konce, nicméně v 92. minutě nastavení rozhodčí pískla pro nás nespravedlivou penaltu, ze které soupeř srovnal skóre.

Objektivně musím říci, že vzhledem k průběhu zápasu byla remíza spravedlivým výsledkem. Chtěl bych na závěr vyzdvihnout výkon především gólmana Denise Pracha, který ve svém věku předvedl výborný výkon a nejednou nás podržel. Jsme rádi, že máme v týmu dalšího kvalitního gólmana, který své kvality ukazuje už v útlém věku. Ostatním hráčům bych chtěl poděkovat za posledních 20 minut bojovnosti, celkový výkon ale bohužel nemůžeme vnímat jako povedený. V příštím zápase musíme onu potřebnou bojovnost ukázat konečně v celém utkání.

Za trenérský tým

Martin Špecián