SK Union Čelákovice – FK Litol (dorost) 3:3 (1:1) – 21.5.2023

Sestava:  Prach – Mazáček, Svoboda, Rozlivek – Haken, Lepka L., Fárka, Janík, Šimon – Řehák, Poustka

Lavička:   Shliapin, Zoubek, Roza, Bukovský, Brzobohatý, Šesták

Branky:  31., 61. a 62. Řehák

Nedělní dopoledne přineslo velice zajímavý zápas týmů hrajících na vysokých příčkách tabulky. Zajeli jsme si do nedalekých Čelákovic s jasným cílem urvat 3 body a soupeři, který je v tabulce nad námi, se přiblížit na rozdíl bodu.

Utkání začalo v úmorném dopoledním vedru velmi aktivně z obou stran. Soupeř i my jsme se snažili kombinovat, nicméně soupeři to šlo o chlup lépe. My ale bojovali, nevypustili žádný souboj a snažili se dát do zápasu všechno. Dokonce jsme několikrát ohrozili bránu ( centr nebo střela? 😊) Kuby Řeháka lízla břevno, bohužel jsme ale gól v prvních 25 minutách nedali. Nepsané pravidlo „nedáš, dostaneš“ se projevilo a skóroval po naší chybě na středu hřiště soupeř – 1:0.

Hra se následně přelévala a naše snaha dát gól se nakonec vyplatila, po úniku na levé straně se ke střele dostal Kuba Řehák a soupeřova gólmana prostřelil z velkého úhlu – bylo tak vyrovnáno na 1:1.

V kabině jsme si o poločase řekli co hrát, změnili rozestavení a doufali, že to přinese své ovoce. Bohužel jsme nebyli až tak přesní v rozehrávce, a tak se často stalo, že jsme zbytečně ztratili míč a museli ho pak pracně vybojovávat zpátky. To způsobilo nejen úbytek fyzičky, ale i snížení kvality hry z naší strany a soupeř nás tak kombinačně přehrával. I přesto se nám ale občas dařilo posílat dopředu průnikovky na naše útočníky, a především s rychlostí našeho kapitána se Union velmi špatně potýkal. Nejprve po úprku gólman domácích sestřelil Řehyho ve vápně a ten pak následnou penaltu s jistotou proměnil, hned minutu poté se mu ale podařilo znovu z levé strany proniknout k bráně a prostřelit gólmana – hned jsme tím pádem vedli o 2 branky (1:3). Výsledkově to v ten moment vypadalo až pohádkově, nevyvarovali jsme se však chyb a po našem chabém bránění se po pěkném sólu soupeřovu útočníkovi podařilo snížit na 2:3. V ten moment se Čelákovice dostaly „na koně“ a přitlačily nás do našeho vápna.

Z toho pramenila nešťastná situace, kdy náš gólman Denis vyrazil střelu soupeře, ale bohužel do rukou našeho obránce, tedy soupeř dostal možnost vyrovnat. Nemýlil se, a tak zápas byl najednou 3:3.

V poslední minutě jsme se dostali ještě do 100% šance, ale našemu (tentokrát) útočníkovi Zubovi se míč do branky dostat nepovedlo.

Troufnu si říct, že bod je pro oba týmy spravedlivým výsledkem. Herně na tom byly Čelákovice lépe, ale my se, co se týče bojovnosti a nasazení, také nemáme za co stydět a je jen škoda, že se nám dvoubrankové vedení nepovedlo udržet.

Tešíme se již příští víkend na stěžejní utkání doma se spojeným týmem Lysé a Ostré, kde budeme muset ze sebe vydat to nejlepší. Tímto bych vás rád všechny na toto utkání pozval, potřebujeme pevné domácí zázemí plné našich skvělých fanoušků 😊