FK Litol (dorost) : Ostrá/Lysá – 4:2 (27.5.2023)

Sestava:  Prach – Rozlivek, Svoboda, Droberjar, Šípek – Šimon, Fárka, Janík, – Řehák, Haken, Poustka

Lavička:   Shliapin,  Lepka, Roza, Bukovský,  Furgalák, Šesták

Branky:  51. a 64. Lepka, 59. Řehák, 83. Shliapin  Poločas 0:1

V prosluněném sobotním dopoledni jsme na našem hřišti V Topolech přivítali sdružený tým Ostré/Lysé. Byl to zápas jara, DERBY. My jsme navíc měli soupeři co vracet za podzimní porážku 1:0. Jelikož jsme věděli jakým způsobem hry se soupeř presentuje a tomu jsme se snažili přizpůsobit rozestavení a výběr hráčů na jednotlivé posty. Co jsme rozhodně měnit nehodlali byl způsob naší hry. Stále se chceme presentovat útočným pojetím hry založené na dobré fyzické kondici, aktivním napadání soupeře a v neposlední řadě tím nejdůležitějším a to kombinací. Bohužel přesně toto jsme v prvním poločase vůbec, ale vůbec neplnili. Ostrá nás naopak ničím nepřekvapila. Její styl byl přesně podle našeho očekávání založený na dlouhých nakopávaných míčích, důrazu v osobních soubojích a nebezpečných standartních situací. My jsme se z nepochopitelných důvodů tomuto stylu přizpůsobili a bylo zle. Veškeré souboje jsme prohrávali, dostávali jsme se do složitých situací, které jsme řešili jen za cenu stantartních situací a z jedné takové jsme inkasovali 0:1. Prostě a jednoduše řečeno, nejhorší poločas jara.  Z našeho zlého snu nás naštěstí vysvobodil hvizd hlavního sudího, takže do kabin jsme šli za relativně příznivých 0:1.

To co se dělo o poločasové přestávce v kabině radši rozepisovat nebudu. I ve slunném dni může přijít krátká bouře.

Do druhé půle jsme tedy opět  změnili rozestavení na naše oblíbené 3-5-2 s tím, že musíme hru zklidnit a začít hrát po zemi. To jsme od prvních minut plnili a brzy jsme začali soupeře přehrávat. Najednou bylo kluků plné hřiště. Útočníci v pohybu,  středový záložníci si neustále chodili pro míče, křídla v náběhu za obranu a odměna na sebe nenechala dlouho čekat. Z našeho narůstajícího tlaku přicházeli standartní situace a po jednom rohovém kopu se hlavou prosadil v 51.min Lepka 1:1. V tuto chvíli jsme začali na hřišti dominovat a soupeři se náš kombinační fotbal těžce zajídal. Zvlášť když jsme v 59.min zlomili skóre na naší stranu. Sniper Řehák si pohrál se dvěma hráči soupeře a sám před golmanem nezaváhal 2:1. To ale z naší strany nebylo vše a velmi povedenou čtvrthodinu uzavřel nechytatelnou střelou do horního rohu branky Lepka 3:1. Bohužel po tomto gólu jsme manko polevili a hra se vyrovnala. Dokonce soupeř korigoval na 2:3 deset minut před koncem a vypadalo to na hektický závěr. Nicméně naši borci toto nedopustili a hned v 83.min se prosadil po pěkné kombinační akci Shliapin a bylo rozhodnuto.

Co říci na závěr a jak toho utkání zhodnotit? Bylo to utkání dvou poločasů. V prvním jsme nebyli konkurence schopný, řešili jsme špatně většinu situací a vypadalo to jako by nikdo z hráčů nebyl přítomen na předzápasovém brífinku. Naopak za druhý poločas klobouk dolů. To byla hra kterou se snaží presentovat, hra na kterou se dalo koukat.