SK Městec Králové – FK Litol (st.žáci) 2:2 – 10. 6.2023

Sestava: Holub, D. – V. Karamon, A. Šesták, M. Dvořák, R. Martínek – J. Hrabánek (C), P. Pitra, A. Vostruha – F. Zich, M. Lepka, T. Prokop

Náhradníci: A. Fér, A. Kos

V sobotu 10. 6. jsme vyrazili k předposlednímu mistrovskému utkání do Městce Králové. Před zápasem nás zasáhly nemoci některých hráčů, ovšem ztráty počítal i soupeř, tudíž se mělo jednat o vyrovnané utkání, čemuž napovídalo i skvěle připravené hřiště.

Lehký déšť, se kterým zápas začal, měl nahrávat svižnému tempu zápasu, což se také stalo. Kluci se drželi obvyklých taktických pokynů a kombinační hrou přehrávali soupeře, ve finální třetině to ale ovšem drhlo. Což se nedalo říct o soupeři, který využil laxnosti v naší obraně a po pohledné individuální akci a šťastném odrazu se ujal vedení. Štěstí se tentokrát přiklonilo i na naši stranu a díky tvrdé a tečované ráně Martina Lepky jsme srovnali skóre.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s tím, že zápas je jen a pouze o nás a pokud předvedeme kvalitní výkon o výsledek se nemusíme bát. Do druhé půle jsme znovu vstoupili aktivně a balon byl většinu času na našich kopačkách, znovu jsme se ale nevyvarovali naivních chyb v obraně, které naštěstí soupeř nepotrestal. V mezičase jsme i my soupeře zlobili, bohužel jsme několik slibných situací nevyužili. Ujal se až přímák Jirky Hrabánka, který milimetrově našel hlavu Péti Pitry a ten se nemýlil – 1:2. Od této chvíle jsme nejspíš ze strachu o výsledek začali tropit jednu nepochopitelnější chybu za druhou. Čtyřikrát jsme soupeři doslova „namazali“ do gólové příležitosti, kdy nás několikrát podržel vynikající Dan Holub. Soupeř i přesto po jednom z našich „námazů“ dokázal těsně před koncem vyrovnat. Závěr zápasu byl hektický a šance se střídaly na obou stranách. Konečná remíza se po výčtu šancí na obou stranách jevila jako spravedlivá.

Fotbalově jsme sice podali poměrně kvalitní výkon, sráží nás ovšem individuální minely a naopak si dlouhodobě nejsme schopni poradit s šikovnými individualitami soupeře. Výsledek nás mrzí výrazně méně než chování hráčů po gólu na 1:2. Zalekli jsme se možného vedení a vlastními chybami darovali soupeři bod.