FK Litol (st.žáci) – FK Bohemia Poděbrady B 4:0 (18. 6. 23)

Sestava: D. Holub – V. Karamon, M. Šmíd, A. Kos, R. Martínek – A. Vostruha, J. Hrabánek (C), M. Lepka – P. Pitra, F. Zich, M. Roza

Náhradník: A. Šesták

K poslednímu zápasu na litolský svatostánek zavítal tým Bohemia Poděbrady. Už před zápasem jsme věděli, že kombinační hru obou týmů bude ztěžovat horší terén způsobený velkým vytížením hrací plochy a silného lijáku z předchozího dne. Na kluky jsme apelovali, že se jedná o jejich poslední mistrovský zápas za starší žáky, ať si zápas užijí a předvedou vše, co se  za sezónu naučili.

Hráči tento apel vzali za správný konec, do zápasu nastoupili aktivně a s chutí a po několika neproměněných šancích se dostali do zcela zaslouženého brzkého vedení, kdy krásnou průnikovku Péti Pitry zkušeně zužitkoval jarní střelec Fíla Zich. Tým vedení neukolébalo a dále předvádělo dominantní výkon. Po rychlé akci po pravé straně se krásnou střelou do šibenice z hranice vápna prosadil Maty Roza, pro kterého šlo o první soutěžní gól v kategorii starších žáků – gratulujeme a ať ti to tam takhle padá i příští sezónu. V dalším průběhu půle se hra trochu vyrovnala a i soupeř zahrozil, ale na jistě chytajícího Dana Holuba nevyzrál.

Nedlouho po poločasové přestávce jsme přidali další gól, kdy se po osvědčené ose Péťa Pitra – Fíla Zich druhý jmenovaný opět prosadil, kluci tak svou jarní spoluprácí připomínají slavnou Tottenhamské duo Son – Kane :-). Zbytek zápasu byl v naší režii a byla jen otázka, kolik šancí proměníme. Bohužel jsme několik tutovek neproměnili a další jsme se snažili dovést až „do kuchyně“. Skóre tedy narostlo až 5 minut před koncem, kdy soupeřova gólmana propálil náš špílmachr Martin Lepka.

Zápas tedy po dominantním výkonu litoláků přesvědčivým výsledkem 4:0, čímž si kluci pojistili 3. místo v konečné tabulce.

Klukům bych za celý trenérský štáb chtěl poděkovat za výkony a přístup, které během celé sezóny na trénincích a zápasech předváděli. Kluci překonali spoustu překážek ve formě zranění nebo krutých proher, nenechali se tím ale otrávit a vždycky pracovali na 100 %.  Až na výjimečné výkyvy jsme dle našeho názoru předváděli pohledný fotbal, ikdyž na jeho úkor někdy trpěly výsledky. To je ale součást cesty, po které jsme se už před třemi lety s kluky vydali, odpovídající filosofii litolských mládežnických výběrů, kdy předvedená hra má přednost před výsledkem zápasu. Kluci tyto myšlenky pochopili a přijali, za což jim děkujeme. Za sebe můžu říct, že pokud ještě někdy povedu tým takhle snaživých a talentovaných hráčů, budu nejšťastnější trenér na světě!

V neposlední řadě přejeme hráčům ročníku 2008 úspěšné působení v dorostenecké kategorii v příští sezóně a na kluky ročníku 2009 a mladší se těšíme v příští sezóně!