FK Litol
Oficiální stránky klubu

AFK Semice – FK Litol (st. žáci) (2:0)

Sestava: Pivoňka V. – M. Pelichovský, A. Kos, V. Valtr, Š. Volf – A. Vostruha, M. Roza, T. Prokop – J. Špeta, K. Hrabalová, R. Martínek (C)

Náhradníci: M. Šmíd, P. Sodomka, A. Štěpán, M. Srp

K prvnímu mistrovskému zápasu jsme zavítali k tradičnímu soupeři do Semic, se kterým jsme se v minulých sezónách utkali nesčetněkrát. Proto jsme také tušili, že nás čeká soupeř s několika silnými individualitami a rychlým přechodem do útoku. 

Zápas začal ve velmi bojovném duchu, kdy prvních 10 minut kvalitní fotbalovou podívanou moc nepřineslo. Důležité ovšem bylo, že jsme zachytili tempo zápasu a dokázali se soupeři vyrovnat v agresivitě a bojovnosti, což v dřívějších zápasech nebylo pravidlem. Po úvodní pasáži zápasu jsme se navíc uklidnili na míči a začali předvádět zajímavé a kvalitní akce. Ve dvou velkých šancích se například objevil kapitán Ráďa Martínek, bohužel pokaždé z duelu 1 na 1 vyšel jako vítěz domácí brankář. Následně z úhlu tvrdou ranou gólmana soupeře prověřil i Jindra Špeta, gólman byl ale znovu pozorný. A jak to ve fotbale bývá, jako trest za naší neproduktivitu se prosadil soupeř. Nejprve ještě z brankové čáry vykopával balon Míra Šmíd, z následného závaru a našeho nedůrazu se soupeř prosadil. Do kabin se tedy šlo se skóre 1:0. 

O půli jsme kluky nabádali ke stejně odvážné hře, ale lepší komunikaci a klidu v rozehrávce. Druhá půle přinesla spíše řadu příležitostí domácích, ke kterým se dostávali našimi vlastními chybami. Jednu z velkých chyb v rozehrávce následně soupeř potrestal a zvýšil na 2:0. Následně jsme se po krásné akci po ose Míra Šmíd – Jindra Špeta a faulu soupeřova brankáře dočkali pokutového kopu, který jsme bohužel také neproměnili. 

Hráče chci pochválit zejména za nasazení a fotbalový výkon v druhé půlce prvního poločasu. Jinak nás ale trápily nepřesnosti a nesouhra, které několik zajímavých akcí zabrzdily. Zároveň to pro některé hráče byl první zápas na velkém hřišti a myslím, že se s tím v rámci možností popasovali solidně.

Hodnocení zápasu kapitána týmu Radka Martínka:
„Za mě jsme byli celkově lepším týmem, ale srazila nás horká hlava v zakončení. Rozehrávka byla fajn a mezihra byla skvělá, míč se nám dařil točit a dávat dobré pasy za obranu, ale nešikovnost v zakončení nás stálo možné vítězství.“

Děkujeme všem rodičům za podporu a chceme je pozvat na další zápas 3.9. proti týmu Sokol Drahelice. 

Za realizační tým, 

Roman Vosecký