Litol/Lysá (st. žáci) – Sokol Drahelice 7:1 (3.9.23)

Sestava: V. Pivoňka – M. Pelichovský, A. Kos (C), V. Valtr, Š. Volf, A. Vostruha, M. Roza, R. Martínek, M. Šmíd, A. Štěpán, F. Robenek

Náhradníci: K. Hrabalová, P. Sodomka, S. Schrötter

K prvnímu domácímu utkání jsme nastoupili proti týmu z Drahelic. Po úvodním zaváhání na půdě Semic jsme si chtěli spravit chuť a vstřelit nějaké góly, abychom se naladili na podzimní část sezóny.

Toto přání se prakticky ihned po nástupu na hřiště vyplnilo. Na soupeře jsme od první minuty vlétly a nenechali ho dýchat. Několik závarů před soupeřovým vápnem vyvrcholilo povedenou akcí dvojice Ráďa Martínek – Míra Šmíd, kdy druhý jmenovaný pohlednou střelou na zadní tyč otevřel skóre zápasu. I po gólu jsme měli územní převahu, bohužel jsme se opět nevyvarovali chybám při vlastní rozehrávce a namazali jsme soupeři do 100% šance, kdy nastřelil břevno. Od té doby byl ale na place pouze jeden tým – ten náš. Zanedlouho se po průnikové přihrávce za obranu prosadil znovu Míra Šmíd. Následně se náš jediný střelec proměnil v asistenta, kdy nejdřív jeho další střelu vyrazil gólman pouze k nohám Rádi Martínka, který míč pohotově dorazil. Toto duo se do poločasu prosadilo ještě jednou, kdy výborný presink a následný centr Míry Šmída znovu do brány uklidil Ráďa Martínek.

V poločase jsme na kluky apelovali, aby se s vedením nespokojili a chtěli od sebe víc. Přesto se druhý poločas odehrával v lehce nižším tempu. Přesto ale chyby v soupeřově vápně využil Míra Šmíd a zkompletoval tím svůj první hattrick ve starších žácích. Zahanbit se nechtěl nechat ani Ráďa Martínek, který se nádherně opřel za vápnem do skákavého balonu a jeho pumelice rozezvučela břevno. Následně se do statistik zápasu zapsal i Fanda Robenek, který využil své rychlost a po kličce gólmanovi zvýšil naše vedení už na 6:0. Následně se soupeř dočkal po naší další nepřesnosti v rozehrávce snižovacího gólu. Naši hráči do soupeře ale dál bušili, bohužel ze všech šancí v brance skončila „pouze“ další rána Míry Šmída, který z úhlu prostřelil soupeřova gólmana.

Výkon, zejména jeho ofenzivní část hodnotím velmi pozitivně, kdy se kromě střelců do šancí dostávali i ostatní útočníci, bohužel finále jim tentokrát nevycházelo. Varovným signálem pro nás jsou opakující se individuální chyby v rozehrávce, kdy sami sebe svými nepřesnostmi dostáváme pod tlak.

K dalšímu zápasu zavítáme v neděli 10.9. k pro nás neznámému soupeři Lovčice/Chlumec, takže určitě budeme potřebovat podporu vás fanoušků, za kterou v zápase s Drahelicemi moc děkujeme!