FK Viktorie Velký Osek – FK Litol (dorost) 1:2 (1:0)

Sestava:  Prach – Svoboda, Droberjar, Hrabánek – Haken, Fárka, Rozlivek, Janík, Bašus – Šimon, Zich Lavička:   Holub, Pitra, Roza, Lepka

Branky:  49. Rozlivek, 71. Šimon

Po dvou remízách v úvodu soutěže jsme v neděli dopoledne vyrazili na hřiště dalšího těžkého soupeře, a to FK Viktorie Velký Osek. Tým, který ještě minulou sezónu hrál krajský přebor, byl pro nás velkou výzvou.

Hra začala za vysokého tempa a soupeři se dařilo od začátku zápasu více kontrolovat hru, my se snažili bojovat, nicméně herně jsme tahali za kratší konec provazu. Tlak, který se jim na nás povedl vytvořit, nakonec poměrně brzy pramenil v gól. Kolem 25. minuty zápasu se však obraz hry změnil a začali jsme kontrolu nad utkáním přebírat my, což vyústilo v několik zajímavých gólových příležitostí, bohužel však pro nás bez odměny v podobě vstřelené branky. Do šatny se šlo tedy za stavu 1:0 pro domácí.

V kabině jsme zhodnotili dosavadní průběh a všichni se shodli, že v tomto zápase by byla veliká škoda nebodovat. Bylo jasné, že kvalitu urvat minimálně bod máme, a hlavně díky posledním 15 minutám prvního poločasu jsme se cítili sebevědomě a věděli, že se soupeři minimálně výkonem vyrovnáme.

Protože jsme chtěli, my jako trenéři, hrát nadále útočně, rozhodli jsme o změně rozestavení s hrou na 3 útočníky, kdy jsme předpokládali, že by to mohlo našemu týmu pomoct v tom zlomit zápas.

V druhém poločase bylo utkání velmi bojovné, my jsme si vytvořili více šancí. Nejprve se povedlo skórovat hlavou Leošovi Rozlivkovi, následně druhý gól přidal po propadnutí míče přes celé pokutové území Vítek Šimon, který si za svůj výkon gól také rozhodně zasloužil.

Konec zápasu byl velmi „divoký“, kdy trenér soupeře dělal vše pro (aspoň) remízu a na standardní situace posílal do vápna gólmana soupeře, který svou výškou představoval velkou hrozbu. I toto snažení však nakonec soupeř v gól neproměnil, a tak jsme se mohli radovat z prvních 3 bodů v této sezóně. O to víc máme radost ze zlepšeného výkonu v druhé půli a zase jsme se ujistili v tom, že hrát můžeme s každým. Rád bych ještě vzpomenul na zákrok Denise také v druhé půli, který byl klíčový a podržel celý tým. Nebylo tomu jinak ani minulý zápas, kdy nás pro změnu podržel několikrát Dan. Jsem rád, že máme 3 kvalitní gólmany a můžeme se na ně spolehnout 😊

Klukům bychom chtěli nakonec poděkovat za nasazení, kterým se jim povedlo zápas zlomit v náš prospěch. Již příští sobotu nás čeká neskutečně těžké utkání v Českém Brodě, držte nám proto palce, ať se nám daří.