Lovčice/Chlumec – FK Litol/Lysá (st. žáci) 2:4 (10.9.23)

Sestava: Pivoňka V. – Volf Š., Kos A., Valtr V., Schrötter S. – Vostruha A., Roza M., Prokop T. – Martínek R. (C), Šmíd M., F. Robenek

Náhradníci: Hudec D., Špeta J., Štěpán A.

K druhému venkovnímu utkání jsme zavítali na hřiště pro nás dosud neznámému týmu Lovčice/Chlumec. Útulný fotbalový areál s perfektně připravenou hrací plochou v kombinaci s příjemným počasím slibovali, že by se přihlížející fanoušci mohli dočkat kvalitní podívané. Úkol zněl jasně: Překvapit neznámého soupeře naším aktivním přístupem a nasazením, se kterým jsme vstoupili do minulého zápasu proti Drahelicím.

Bohužel to byl ale soupeř, který první využil svých šancí, kdy soupeřův útočník prošel přes 3 naše obránce a pohotově zakončil k tyči. Kluky ale tento gól ještě více nabudil a presinkem donutil soupeře k chybě, kterou s klidem potrestal nově zvolený kapitán Ráďa Martínek. Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat, krásná střela Ály Vostruhy z dálky orazítkovala břevno, odražený míč ale díky svému dobrému vysokému postavení uklidil do branky Séba Schrötter a zaznamenal tak svůj první gól ve starších žácích, gratulujeme! Vynikající dvacetiminutovku zakončil svým druhým gólem Ráďa Martínek, který zkušeně k tyči uklidil krásnou nahrávku naší nové posily Freda Štěpána. Následně otěže zápasu převzal soupeř, nás ale podržel v neděli spolehlivě chytající Vojta Pivoňka. Naše další šance z kopaček Séby Schröttera nebo Míry Šmída skončily vedle brány. Soupeř svých šancí nakonec využil a z rohového kopu těsně před poločasem snížil na 2:3.

Hlavním mottem druhého poločasu bylo nenechat si dosavadní výsledek stoupnout do hlavy a i přes různé eventuality pokračovat až do konce ve stejném výkonu. Druhý poločas byl ještě bojovnější, ale gólově střídmější. Šance sice byly na obou stranách, ale střely Míry Šmída, Fandy Robenka nebo Domči Hudece zůstaly nevyužity. 7 před koncem se do obrovské šance znovu dostal soupeř, Vojta Pivoňka ale opět předvedl výborný zákrok. Poslední pětimutovka byla v režii Tobyho Prokopa, který v tomto rozmezí zahrával dva přímé kopy ze zajímavých pozic. První krásný přímák ještě vytáhl soupeřův brankář, druhý už ale skončil v soupeřově svatyni – 2:4.

Kluky bych chtěl za nedělní výkon pochválit, kdy se dokázal těžkému soupeři vyrovnat v důrazu a předčit ho ve fotbalové kvalitě.

Hodnocení Saši Kosa:

„Hráli jsme celkově líp, což výsledek sám potvrdil. Dařila se nám střelba, mezihra i defenziva. I když soupeř hrál dost agresivně a ofenzivně, tak se nám podařilo zvítězit. Za mě jeden z nejlepších zápasů.“

V neposlední řadě bych chtěl pozvat všechny rodiče a fanoušky na další mistrovský zápas, který odehrajeme v neděli 17.9. na domácím prostředí proti týmu AFK Milovice.