Lysá/Litol (st.žáci) – AFK Milovice 2:2 (17.9.23)

Sestava: Pivoňka V., Sodomka P., Šmíd M., Schrötter S., Hudec D., Vostruha A., Roza M., Prokop, Martínek R. (C), Srp M., Štěpán A.

Náhradníci: Špeta J., Hrabalová K., Volf Š., Valtr V.

V neděli 17.9. nás čekalo místní derby proti nedalekým Milovicím.Jak počasí, tak hrací plocha nahrávaly kvalitní podívané, což se potvrdilo ihned zkraje zápasu. Náš tým do zápasu vstoupil pravou nohou a do soupeře se doslova zakousl. První poločas zápasu byl náš doposavaď nejlepší výkon v aktuální sezóně. Prvních dvacet minut jsme soupeře nepustili z vlastní poloviny, dařil se nám zejména presink soupeřovy rozehrávky, kdy jsme soupeře rychle obírali o míč a diktovali tempo hry. Naše převaha se promítla „pouze“ jednou vstřelenou brankou kdy Jindra Špeta vystihl rozehrávku soupeře a uklidil míč s klidem k tyči. Do druhé půle jsme nastoupili s cílem pokračovat v předvedené hře a přidat další góly. Soupeř ovšem hru  výrazně zjednodušil a přitvrdil, čímž nám začal dělat problémy, zejména rychlonohý útočník soupeře, který chvíli po poločasu vyrovnal skóre. My jsme se postupně začali vyrovnávat s tvrdší hrou soupeře, což vyústilo v premiérový gól Freda Štěpána, gratulujeme! Soupeř ale následně využil nedorazu v naší obraně při obranném autu a znovu vyrovnal na 2:2, čímž zápas defacto skončil.