Semice – FK Litol (starší žáci) 3:2 (28. 5. 2023)

Sestava: Šesták – V. Karamon, M. Šmíd, J. Hrabánek (C), R. Martínek – T. Prokop, A. Vostruha, M. Lepka – A. Fér, J. Špeta, F. Zich

Náhradníci: Schrötter, P. Pitra

V neděli 28. května jsme k dalšímu mistrovskému utkání zavítali na půdu Semic. Před zápasem nás zastihly nemoci důležitých hráčů do defenzivy, které jsme se pomocí několika změn v sestavě pokusily zacelit.

Vzhledem k průběhu první půle musíme konstatovat, že se změny minuly účinkem. S kluky jsme se dohodli, že za prvním poločasem uděláme tlustou čáru a probereme si ho s chladnou hlavou na tréninku, protože tento výkon neměl s fotbalem, který obvykle předvádíme, nic společného. Prosadili jsme se pouze z individuálního úniku Filipa Zicha a rychle rozehraného rohového kopu, který do prázdné branky doklepl Adam Fér. Poločasový výsledek 3:2 v náš neprospěch byl vzhledem k počtu šancí soupeře ještě milosrdný.

Do druhé půle jsme zprvu nastoupili o poznání lépe a soupeře naivními chybami nepouštěli do brankových příležitostí, naopak jsme si pár příležitostí vytvořili, bohužel ani jednou jsme míč za brankovou čáru nedotlačili. Postupem času náš výkon znovu ztratil kvalitu a přesnost a uchýlili jsme se k dlouhým neefektivním nákopům a předržování míčů.

Snaha se klukům alespoň v druhé půli nedá upřít, bohužel fotbalově nám to v neděli celkově opravdu nevyšlo a nutno podotknout, že tentokrát jsme si vyhrát nezasloužili.

Dalším negativem je zranění našeho bojovníka Vítka Karamona. Doufáme, že to nebude nic vážného a brzy ho znovu uvidíme na hřišti!

Asi jediným pozitivem z neděle je výborný brankařský výkon „ex“ gólmana Ály Vostruhy, který nastoupil do druhé půle na svém bývalém postu a do poslední minuty skvělými zákroky držel náš tým ve hře o bodový zisk.

Do příštího utkání se nutně musíme zlepšit ve všech aspektech hry a vrátit se ke kvalitnímu fotbalu, který jsme prakticky celé jaro předváděli.