FK Litol – Všejany/Straky 2:3 (21.5.23)

Sestava: D. Holub, A. Šesták, M. Šmíd, M. Dvořák, R. Martínek – J. Hrabánek (C), A. Vostruha, M. Lepka – P. Pitra, A. Fér, F. Zich

Náhradníci:  M. Roza, J. Špeta, V. Karamon

V neděli 21. 5. k nám přijel spojený tým Všejan a Strak. S tímto týmem jsme se během sezony setkali už třikrát, tudíž obě strany věděly, co od sebe mohou čekat. My jsme věděli, že nás čeká fyzicky vyspělý tým prezentující se pragmatickým účelovým fotbalem využívající sílu svého útočníka. Na kluky jsme apelovali, že se bude jednat o úplně jiné utkání než proti Drahelicím, soupeř bude fyzičtější a musíme se vyvarovat chyb v rozehrávce.

Bohužel na nás asi padla tíha důležitosti zápasu a začátek se nesl v duchu našich nepřesností a ofsajdového postavení útočníků. A jelikož jsme se nevyvarovali ani chyby v rozehrávce, tak jsme soupeře pustili do vedení. A ihned o minutu později jsme se nevyvarovali další chyby a sérií našich špatných rozhodnutí jsme dovolili soupeři nám odskočit do dvoubrankového vedení. Touto situací se zápas zlomil a kluci (asi) s vědomím, že už není na co čekat začali předvádět fotbal, který umí. Kombinačními akcemi jsme se dostávali k průnikovým přihrávkám, bohužel jsme několikrát ztroskotali  na výborném vyběhnutí soupeřova brankáře. Za zmínku stojí i nádherná dalekonosná rána Jindry Špety. Těsně před poločasem jsme se ale dočkali snižujcí branky, kdy špatnou komunikaci soupeře využil Jindra Špeta. Do kabin se tedy šlo za stavu 2:1

Neuběhlo ani pár minut druhé půle a Péťa Pitra u půlicí čáry zapl tryskové motory, utekl s míčem na noze oběma stoperům a nekompromisně vyrovnal na 2:2. Následně se ale projevila naše největší slabina. A to bránění vysokých míčů a rohových kopů. Soupeř se tedy po situaci, kterou jsme si před zápasem rozebírali dokonce na videu, po sérii odrazů dostal znovu do vedení. Soupeř dále hrozil nakopávanými balony za obranu, do žádné větší šance už se ale nedostal. My naopak začali pálit jednu šanci za druhou. Neuvěřitelná herní převaha, kdy jsme předváděli asi jeden z nejlepších výkonů, co kluky trénujeme, vyústila pouze v hlavy v dlaních.

Výsledkem očividně zdrcení kluci odcházeli ze zápasu vyčerpaní, ale (doufáme, že) pyšní na fotbal, který předvedli. Bohužel je fotbal občas nespravedlivý a dneska objektivně fotbalově o třídu kvalitnější tým prohrál. Cesta, kterou k výsledku chceme dojít, je důležitější, než výsledek samotný. Není tedy čas ani důvod se výsledkem nijak trápit, již za týden jedeme do Semic, kde budeme chtít předvést stejný výkon jako v neděli v druhé půli a k němu přidat i nějaké branky.

Takže kluci, hlavy vzhůru, vidíme se ve středu na tréninku!

Za realizační tým,

Roman Vosecký