SK Sokoleč : FK Litol 2:7

Sestava:  Haizler – Šesták, Svoboda, Fárka – Janík, Droberjar – Šimon, Šubrt, Rozlivek – Poustka, Řehák

Střídali: Furgalák, Král, Prach

Branky: 3., 8. a 33. Řehák, 11. Rozlivek, 12. a 24. Poustka, 20.(p) Šubrt

V sobotu 23.4. nás čekal výjezd k soupeři s označením „nejtěžší kalibr“. Čekal nás lídr tabulky a tým jehož statistiky budili strach. 103 vstřelených a pouze 17 inkasovaných gólů, 1. místo v tabulce se ztrátou pouze dvou bodů v dosavadním průběhu soutěže. Nicméně naši kluci na tom nejsou o moc hůře. 70 vstřelených a pouze 8 inkasovaných branek, 2. místo v tabulce a ztráta též pouze dvou bodů v dosavadním průběhu soutěže. Jinými slovy, celý okres se těšil na souboj těchto dvou týmů. Na souboj, který dle předpokladů měl slibovat přehlídku ofenzivního fotbalu. Souboj momentálně dvou nejlepších týmů okresní soutěže dorostu.

Jelikož minulý týden jsme měli o víkendu volno (odložené utkání s Cidlinskou FA odehrajeme v úterý 26.4. od 18h v Litoli), tak jsme měli celých 14dní na kvalitní přípravu na utkání. Poctivě jsme se na soupeře připravovali, věděli jsme, že nás čeká opravdu boj o každý metr hřiště a že můžou rozhodovat maličkosti. Chtěli jsme hrát aktivně a nabourávat již rozehrávku soupeře.

Před samotným utkáním jsme museli vyřešit jeden velký rébus a to, koho postavit do branky. Starosti to byly příjemné, jelikož jak Šimon, tak Denis jsou momentálně v top formě. Po dlouhé debatě padla volba na Šimona, rozhodlo hlavně to, že Denis při absenci několika hráčů je velice platný i v poli.

V šatně před utkáním jsme si zopakovali veškerou taktiku a styl jakým chceme hrát a já již na našem týmu viděl obrovské odhodlání a touhu v Sokolči vyhrát. Přeci jen mezi našimi týmy panuje obrovská rivalita a touha po úspěchu byla dána i tím.

Do utkání jsme vstoupili přesně podle našich pokynů a představ. Aktivním presinkem jsme soupeře totálně zaskočili a nutili k chybám. Hned po první z nich ve 3. min dal úvodní branku Kuba Řehák (dle mě momentálně nejlepší útočník v soutěži, který se již v 16ti letech prosazuje v našem A-tymu mužů). Sokoleč v tu chvíli byla zaskočena jakým stylem jsme utkání začali. Než se soupeř stačil vzpamatovat přidali jsme druhou branku, když v 8. min Poustka krásně obešel na rohu pokutového území bránícího soupeře svou slabší levou nohou krásně poslal míč před branku kde důrazný Řehák protlačil míč do sítě. Toto jsme nečekali ani v tom nejlepším snu. Na klucích bylo vidět, obrovské nasazení, až jsme si na na lavičce říkali jestli jsme začátek nepřehnali a aby nám vydrželi síly. Opak byl ale pravdou a dále jsme soupeře nenechali vydechnout a v 11. min to bylo po brance Rozlivka již 3:0 a když se ihned po rozehrávce prosadil Poustka byl stav po 12ti minutách hry již 4:0 pro naše borce. Evidentně šokovaný soupeř (a nutno přiznat, že v šoku jsme byli i my trenéři, avšak v příjemném šoku) nebyl schopný vůbec reagovat na aktivitu našich útočných es. To se projevilo ve 20.min, když z pravé strany Vítek Šimon vybojoval míč, dostal se do pokutového území, kde byl faulován a nařízený pokutový kop proměnil s přehledem Šubrt. O další 4 min později to bylo již 5:0, když druhý svůj gól dal Poustka a když v 33. minutě dovršil hattrick Řehák bylo o osudu utkání rozhodnuto. 7:0 po půl hodině hry nečekal ani ten největší optimista a domácí stadion v jiných utkáních tak bouřlivý totálně ztichl. Do poločasu jsme si bohužel nepohlídali jednu standartní situaci a nechali soupeře snížit na 1:7.

Do druhé půle jsme udělali změny a nechali odpočívat oba kluky co měli odpoledne jít doplnit A-tým a nechali hrát méně vytížené hráče. Na hráčích bylo vidět, že do první půle dali opravdu vše a tento úsek hry hrají již zkušeně a s vědomím velkého náskoku. Nikam jsme se nehnali a chtěli utkání v klidu dohrát. Což se nám taky podařilo a odvezli jsme si zaslouženou výhru.

Musím za trenérský štáb říct, že kluci odehráli fantastické utkání. Soupeře jsme totálně zaskočili a jen a pouze naší odvážnou aktivní hrou, ke které jsme tentokrát přidali a bojovnost a nasazení, jsme utkání zvládli a dovedli ke sladkému vítězství. Myslím, že dnes je čas na absolutní poklonu celému týmu. Kluci za dnešní utkání smekám klobouk. Předvedli jste, že fotbal hrát umíte a když budete dodržovat pokyny a k vaší fotbalovosti přidáte i bojovnost tak se výsledek dostaví. Z očekávaného a celým okresem sledovaného šlágru jste udělali jasnou záležitost a ukázali jste jakou touhu máte splnit cíl, který jsme si vytyčili. Dnes jsme k cíli udělali obrovský krok, avšak pozor je to jen jeden velký krok. Nesmíme usnout na vavřínech a hned v úterý tento výsledek musíme potvrdil výhrou na domácí půdě v již zmiňovaném odloženém utkání.