Smidary/Červeněves – FK Litol 0:4 (0:4)

Sestava: Prach – Šesták, Svoboda, Fárka – Šimon, Droberjar, Janík, Šubrt ©, Rozlivek – Poustka, Řehák

Střídali: Král, Haken, Furgalák, Rovnaník

Góly za FK Litol: 2x Rozlivek, 1x Poustka, 1x Řehák

Tentokrát nás čekal vyloženě „výlet“ do daleké Červeněvsi, což je od našeho stánku vzdáleno asi 60 km. Tohoto soupeře jsme dosud neznali, tedy pro všechny z nás to byla jedna velká neznámá. Znali jsme jen předchozí výsledky našeho soupeře a dle nich jsme ho klasifikovali jako papírově velmi silného. Našim hráčům jsme proto rázně před utkáním připomněli, že bez nasazení a důrazu v osobních soubojích to nepůjde.

Zápas začal ve vysokém tempu a již po pár minutách se náš soupeř, vepředu vyzbrojený rychlonohou jedenáctkou, dostal do šance jeden na jednoho. K našemu štěstí si ale tento útočník více předkopl míč a Denis, který se mimochodem aktuálně potýká s vynikající formou, výborně přečetl situaci a pro míč si došel.

Následně se nám podařilo dát šťastný gól, kdy po centru Kuby Řeháka z levé strany hřiště si brankář soupeře sám míč srazil do brány. I štěstí k fotbalu patří a my jsme rádi, že se k nám taky jednou neotočilo zády. 🙂

Po tomto gólu jsme více a více režírovali hru a díky nasazení, pressingu a vyhraným soubojům jsme našeho soupeře více a více tlačili. Druhý gól se povedlo dát po pěkném centrum v pravé strany Lukášovi Poustkovi ve skluzu a následně ještě Leoš Rozlivek navýšil vedení na 0:3. V ten moment se ale zatáhlo a díky něčemu, čemu se nedá říct ani kroupy ani sníh, se rozhodčí utkání, pan Černý, rozhodl zápas přerušit. Nám to vůbec nehrálo do karet, protože jsme byli zrovna “na koni“ a soupeř měl tak v čase přerušení prostor probrat taktiku a udělat potřebné změny, aby nás eliminoval. Na kluky jsme apelovali, aby hlavně nebyli zaskočení a abychom si nenechali hned po ukončení přerušení dát gól, to se nám málem nepovedlo a soupeř si vytvořil druhou tutovku v utkání, kterou ale zlikvidoval opět výborně náš brankář Denis. Toto byla zlomová situace, po níž se nám zadařilo a zvýšili jsme na 0:4.

Toto už byl výsledek, který jsme si v druhé půli pohlídali. V té jsme dali opět příležitost všem náhradníkům, kteří rozhodně nezklamali.

Musím kluky pochválit, podali jsme bojovný , přesvědčivý výkon. Jasně, pořád jsou v naší hře nedostatky, ale mám pocit, že jejich počet neustále snižujeme. Výkon celého našeho týmu byl výborný a doufáme, že budeme takto pokračovat.

Na konec bych rád ocenil i našeho soupeře, pro kterého je výsledek poměrně krutý. Nebývá obvyklé, aby hráči soupeře takto bojovali, napadali a byli pro nás nepříjemní. A navíc se i slušně chovali. Více takových soupeřů i zápasů!

Za trenérský tým

Martin Špecián