SK Poříčany – FK Litol (st.žáci) 26.9.2020 (0:2)

Branky: Janík, Šimon

Sestava: Prach, Hrabánek, Svoboda, Haken, Zita T., Šimon, Zita J., Lepka, Janík, Bašus, Hanke,

Střídali: Zoubek, Šípek, Roza, Fér

Poločas: 0:1

V 6. kole jsme se naše sršní letka vydala na hřiště Poříčan. Tady to je horká půda a navíc se jednalo o souboj dvou předních týmů v tabulce. Do utkání jsme vstoupili ustrašeně, přičemž domácí od počátku ukazovali, že jsou na tom po fotbalové stránce hodně dobře a pro nás to tak bude náročný zápas.

Po pár minutách jsme se však probrali z letargie a začali jsme konečně hrát a především kombinovat. V tu chvíli byl k vidění oboustranně skvělý fotbal plný krásných kombinací. Velkou šanci měli domácí, když střela domácího hráče mířila přímo do šibenice. Naštěstí ale pro sršní letku stál v bráně skvělý Denis Prach, který po neskutečném zákroku vytěsnil míč na roh. A tak jsme udeřili my. Na polovině hřiště vybojoval míč Venda Haken, přistrčil míč Adamovi Janíkovi a ten střelou k tyči otevřel skóre na 0:1!

Za tohoto stavu se šlo do kabin. Tam jsme hlavně museli zmobilizovat síly po náročném prvním poločase.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivně, drželi balon na svých kopačkách a soupeře daleko od naší brány. Po 10ti minutách 2. poločasu jsme však z nepochopitelných důvodů přestali hrát a domácí nás přimáčkli před vápno, kde jsme se my jen zuby nehty bránili. Naštěstí jsme neinkasovali – naopak.

Vytvořili jsme si pár standardních šancí, z nichž jednu skvěle vyhodnotil Adam Janík. Po zemi našel nabíhajícího Vítka Šimona a ten střelou podél gólmana zvýšil náskok sršňů na 0:2!

Tím stanovuje konečné skóre. Odvážíme si důležité 3 body a svoji neporazitelnost protahujeme na 6 zápasů!

Klukům chci dnes poděkovat hlavně za bojovnost a vůli po vítězství. Opět patří velké díky našim fanouškům, kteří nás přijeli podpořit v hojném počtu a vytvořili našim hráčům skvělou atmosféru.