FK Litol
Oficiální stránky klubu

Benátky n.J. x FK Litol (ml.žáci)- přátelské utkání

Ve středu 30. 9. jsme využili možnosti zahrát si místo tréninku přátelské utkání s nedalekými Benátky nad Jizerou. Před utkáním jsme na kluky apelovali, aby si zápas užili, snažili se hrát na maximální riziko a vyzkoušeli si vše, co v tréninkách pilujeme. To jsme ještě netušili, jak doslova kluci naše pokyny vezmou.

Kluci na svého soka ihned od úvodního hvizdu doslova vlétli a předváděli parádní fotbal na obou stranách hřiště. Odměnou za tento výkon nám byl gól, který do brány protlačil Šimon Hanke. Ani po vstřelení gólu jsme nepolevili a dále bušili do soupeřovy obrany, kde jedna šance střídala druhou. Soupeř se rovněž prezentoval kvalitním výkonem a také často prověřoval naší obranu, které dnes ovšem pracovala téměř bezchybně.

 Poločasové vedení nám bohužel nevydrželo a chvíli po pauze soupeř po jednom ze svých rohů srovnal na 1:1. To naše borce znovu dostalo do zápasu, a prakticky vzápětí jsme se díky nádherné akci, po ose Marťas Dvořák – Tomíno Zita – Mates Magada, propracovali až před prázdnou branku, kde nás poslední jmenovaný pohotově dostal zpět do vedení. Vítězství vzápětí pojistil svým kladenským nártem Adam Fér, když zvýšil na konečných 3:1. Zápas stále nabízel krásné akce na obou stranách, v dalších soubojích již ale kralovali gólmani.

Pochvalu si zaslouží i náš brankařský tandem Dan Holub a Míra Šmíd. Oba svůj tým podrželi několika skvělými zákroky a zároveň se prezentovali velmi dobrou hrou nohama.

V dnešním zápase nechceme vyzdvihovat žádného jednotlivce, jelikož všichni makali na sto procent a předvedli skvělé výkony. Čišela z nich fotbalová radost, za což byli odměněni vítězstvím a zejména předvedenou hrou. Jako trenérský tým jsme se shodli, že ze strany hráčů šlo zatím o nejlepší představení, které pod naším vedením předvedli, za což jim děkujeme! Zároveň ale doufáme, že jim tato chvála nestoupne do hlav a dále budou na tréninkách pracovat jako doposud.

Na tento výkon budeme mít šanci navázat již v neděli, kdy nás čeká mistrovské utkání s týmem Sokol Struhy. Tímto vás na toto utkání zveme a doufáme, že přijedete litolské sršně do Struh podpořit.

Za trenérský tým,
Roman Vosecký