Jiskra Zruč n/S : FK Litol (dorost) – 3:7 (7. 5. 2023)

Sestava:  Prach – Šesták, Svoboda, Šípek –  Rozlivek – Haken, Janík,Droberjar, Řehák – Lepka L., Poustka   Lavička:  Mazáček, Shliapin, Šimon, Bukovský, Zoubek

Branka:  10., 25. a 48. Řehák, 29., 73. a 76. Poustka, 35. Lepka  Poločas 1:4

Po série částečných výsledkových neúspěchů jsme vyrazili do Zruče nad Sázavou s jasným cílem urvat tři body. Na hráče jsme opět apelovali aby se vyvarovali zbytečných chyb při rozehrávce a maximálně zrychlili a hlavně zpřesnili práci s míčem a abychom vstoupili do utkání vysunutým presinkem a chtěli donutit soupeře k chybám. Tentokrát musíme kluky za přístup od první minuty pochválit. Od úvodního hvizdu byla vidět snaha a touha po vítězství. Když jsme k tomu přidali naší fotbalovost nebylo pochyb že si jdeme za svým cílem. Ten se začal rýsovat v 10.min kdy zaúřadoval kanonýr Kuba Řehák a otevřel dnešní střelecký účet. Jeho rychlost opět na soupeře platila. v 25.min jsme udeřili znovu. Vence Haken nevzdal souboj u rohového praporku, úspěšně vybojoval míč, který poslal do pokutového území a Řehák opět věděl co s ním 2:0. o čtyři minuty později Lukáš Poustka,  zvýšil už na 3:0 a fantastickou desetiminutovku uzavřel po rohu hlavou Lukáš Lepka 4:0. Bohužel i za tohoto stavu jsme si neodpustili zbytečnou chybu a soupeř snížil na 1:4 a za tohoto stavu jsme šli do kabin.

O poločase jsme udělali 2 změny, aby  si zahráli i méně vytěžovaní kluci. Cíl byl ovšem stále stejný a to hrát stále aktivně a přidat další branky. to se i záhy povedlo a ve 48.min dovršil svůj hattrick Řehák. (kasa cink) poté jsme opět nechali soupeře snížit po nedorozumění v naší obraně a špatně sehraném offside systému.  Nicméně na hřišti jsme stále dominovali a byli jsme to my kdo přidal další dvě branky zásluhou Lukáše Poustky, který tak též dovršil hattrick (díky kasa cink:-) ) a bylo rozhodnuto. Závěr utkání se již v klidu dohrával a ikdyž se soupeři ještě podařilo korigovat výsledek na konečných 3:7, nebylo o vítězství pochyb.

toto utkání jsme po delší době zvládli jak herně, tak i výsledkově což je velké povzbuzení do klíčové části sezony, kdy nás čekají tři velice těžké utkání. V sobotu 13.5 přijete do Litole jasně nejlepší tým soutěže SK Vyžlovka, poté následující neděli jedeme k malému derby do nedalekých Čelákovic a následně završíme toto těžké období na  domácím hřišti v třeskavém velkém derby se sdruženým týmem Ostré/Lysé, které máme po podzimu co vracet. Takže je potřeba se na to pořádně připravit, protože tyto těžké zápasy nás posouvají na vyšší herní úroveň a do každého utkání jdeme s cílem uspět a pokusit se urvat pro Litol všechny body!!!!