FK Litol (st. žáci) – SK Městec Králové 3:3 (7. 5. 2023)

Sestava: D. Holub, R. Martínek, M. Šmíd, A. Šesták, M. Roza, J. Hrabánek (C), A. Vostruha, F. Zich, P. Pitra, T. Prokop, J. Špeta

Lavička: A. Fér, S. Schrötter, A. Kos

Po 14 denní pauze jsme přivítali na domácím stadionu tým z Městce Králové. Soupeř se před zápasem, nacházel o jednu příčku před námi, tudíž jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého.

Do zápasu jsme, jak je naším zvykem, výborně vstoupili, kombinačně se dostávali ze soupeřova pressinku a akce nebezpečně zakončovali. Bohužel se soupeř, těžící ze šikovnosti svých individualit, postupně dostával čím dál více do hry a začal křižnými míči hrozit v našem vápně. A po několika závarech se těsně před poločasem prosadil po rohovém kopu kvůli našemu nedůrazu.

Druhý poločas začal v podobném duchu, drželi jsme balon, soupeř ale po rychlém protiútoku a naší nedůslednosti v obraně zvýšil vedení na 2:0. Naši borci ale pokračovali ve fotbalově kvalitním a snaživém výkonu, načež byli odměněni snižovacím gólem díky skvěle kopnutému přímému kopu z 25 metrů z kopačky kapitána Jirky Hrabánka. Kluci ucítili šanci a pustili se do soupeře. Náš tlak vyústil v tyčku Péti Pitry a o pár minut dokonce v penaltu po zákroku na stejného hráče. Tu jsme bohužel neproměnili. Následovalo několik šancí, bohužel ale Fíla Zich i Péťa Pitra ztroskotali na brankáři hostí. A jak to ve fotbale bývá, soupeř po naší chybě dobře vyřešeném rychlém protiútoku znovu zvýšil svůj náskok na 3:1. Na podzim se nám v těchto zápasech stávalo, že už jsme nenašli morální síly s těmito zápasy něco udělat, na jaře tomu je ale naopak. V následujících 10 minutách jsme nejdříve po nádherném pasu Adama Féra  a šikovnosti Míry Šmída snížili, a o dvě minuty později jsme se nejhezčí akcí zápasu dostali na čtyři nahrávky „z jedničky“ od vlastního brankáře až do pokutového území soupeře, kde Péťa Pitra vybojoval penaltu, kterou následně sám proměnil. Ikdyž jsme chtěli zápas otočit, tak posledních 5 minut měl díky několika rohovým kopům převahu soupeř, kterou naštěstí nevyužil.

S Městcem jsme se tedy rozešli spravedlivou remízou. Kluky chceme tentokrát pochválit za kvalitní fotbalový výkon a morální sílu, kterou za stavu 0:2 i 1:3 předvedli. Výborně, kluci!

V dalším týdnu nás čeká dvojzápas s týmem Drahelic, tímto tedy zveme všechny fanoušky na, doufejme, kvalitní fotbalovou podívanou!