FK Litol (dorost) : SK Vyžlovka (1:4 ) – 13.05.2023

Sestava:  Prach – Šesták, Svoboda, Rozlivek – Haken, Lepka L., Fárka, Droberjar, Janík – Řehák, Šimon  Lavička:   Shliapin,  Lepka M., Zoubek, Roza, Bukovský, Brzobohatý, Furgalák

Branka:  43. Řehák  Poločas 1:2

V sobotním dopoledni k nám zavítal suverénní leader soutěže SK Vyžlovka. Věděli jsme, že nás čeká nesmírně těžké utkání a pro úspěch bude muset každý podat 120% svého umění. Tentokráte vezmu hodnocení z druhé strany. Ač výsledek 1:4 se zdá jednoznačný, tak průběh utkání tomu vůbec neodpovídal. Vyžlovka byla sice fotbalovější, mají opravdu tým, který nebude hrát druhé housle ani v Krajském přeboru kam po zásluze postoupí a předem jim k tomu gratuluji, ale naši kluci se rozhodně nemají za co stydět. Naopak jsme se soupeři vyrovnali ve všech aspektech hry, podali jsme zvláště v prvním poločase výkon na který můžeme být hrdý. I když jsme šli do kabin za nepříznivého stavu 1:2, tak to byl co se týká nasazení, bojovnosti, fotbalového umu suverénně náš nejlepší poločas za dlouhou dobu. Bohužel jsme si vybrali jednu jedinou slabší minutu  a pustili soupeře do dvou vážnějších akcí, které ovšem byli skvěle provedené a těžko bránitelné a bylo to 0:2. Nicméně jsme se nevzdali a pokračovali v presinku, kde bylo vidět, že hosté nejsou zvyklí na soupeře, který hraje aktivně a měli s tím problém a do poločasu se nám povedlo snížit, když jsme předvedli krásnou kombinaci na jeden dotek až do pokutového území, kde byl Vítek Šimon zastaven pouze za cenu faulu a s nařízenou penaltou si Kuba Řehák poradil, sice na dvakrát, ale míč byl v síti.

Druhý poločas se vedl duchu prvního. Hrál se fantastický fotbal, který se musel divákům líbit. Bohužel branky padli jen do naší branky, když jsme si nepohlídali jednu standartní situaci a čtvrtý gól pramenil již ze snahy korigovat výsledek a rychlý kontr do otevřené obrany znamenal rozhodnutí utkání.

Jediné co mě mrzí a co by se dalo vytknout (a rozhodně si to na tréninku rozebereme) je že jsme opět dostali gól po standartní situaci a v prvním polčase malá ztráta koncentrace na pouhou minutu, ale bohužel v tom okamžiku soupeř udeřil.

Nicméně jsme odehráli fantastické utkání. Opravdu tentokráte jsem s naší hrou, bojovností, nasazením a celkovým přístupem k utkání maximálně spokojen a jen doufám, že tento přístup budeme mít i v neděli v dalším extrémně těžkém utkání v Čelákovicích. Tam musíme zopakovat stejný výkon jen s lepším výsledkem.